Oryginalne firany we Wrocławiu – dodaj charakteru każdemu pomieszczeniu

Firany są oryginalnym dodatkiem, który może ozdobić praktycznie każdy rodzaj wnętrza. Długie zasłonki sprawdzają się zarówno w tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacjach. Jak udekorować swoje okna za pomocą firan i dlaczego warto to zrobić?

Firanki, czyli funkcjonalna i stylowa ozdoba domowych okien

Podczas aranżowania wnętrza dobrze zwrócić uwagę na kwestię związaną z dekoracją domowych okien. Nie warto pozostawiać ich bez żadnej zasłony, ponieważ mogą wyglądać pusto i mało elegancko.

 

Dodatkowo brak jakichkolwiek zasłon sprawia, że wieczorem można czuć się, jak na świeczniku. Kiedy na dworze jest już ciemno, a w domu pozapalane są światła, to wnętrze mieszkania jest widoczne z bardzo dużą szczegółowością.

 

Aby zapewnić sobie nieco prywatności, warto zawiesić w oknach firany. Te długie zasłony nie tylko oddzielą mieszkanie od świata zewnętrznego, ale również zadbają o to, aby nadać pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Warto pamiętać, że firany są w stanie ocieplić pokój i dodać mu nieco przytulności.

 

Mogą zapobiec surowości wnętrza również dlatego, że ograniczają powstawanie echa. Tkaniny tłumią dźwięki, dzięki czemu nie ma wrażenia, że mieszka się w ogromnej hali. Przykładowo, warto postawić na firany we Wrocławiu. Duże miasta są wystarczająco głośne i warto zadbać o to, żeby nie dokładać dodatkowych decybeli w mieszkaniu.

 

W jakich wnętrzach sprawdzą się firany?

Wielu osobom firany kojarzą się z tradycyjnym, a nawet nieco babcinym stylem wnętrz. Jednak warto wiedzieć, że obecnie wprowadza się je nawet do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji. Jeśli odpowiednio dobierze się materiał, długość oraz kolor firan, wnętrze może zyskać naprawdę wiele.

 

Obecnie sporą popularnością cieszą się gładkie firany o półprzezroczystej strukturze. Takie zasłonki są dobrym wyborem np. do salonu. Lekko prześwitujący materiał sprawia, że pokój dzienny nie jest całkowicie odcięty od światła. Takie firanki tworzą cienką powłokę, przez którą do wnętrza delikatnie wpadają promienie słoneczne.

 

Cienkie firany często zestawia się z nieco grubszymi tkaninami. Takie połączenie ładnie dociąża wnętrze oraz dodaje mu nuty elegancji. W trakcie dnia gęsto pleciony materiał może być zebrany po bokach okna. Natomiast wieczorną porą warto rozciągnąć firanę na długości szyb wraz z delikatną zasłonką.

 

Firany z grubych materiałów są też doskonałym dodatkiem do wnętrz sypialnianych. W pokojach przeznaczonych do wypoczynku przydaje się dokładne odcięcie od zewnętrznych świateł. Dzięki gęsto tkanym tekstyliom w sypialni nie będzie widać poświaty księżyca czy chociażby ulicznych lamp.