Komody do pokoju dziecka – idealne miejsce do przechowywania zabawek i ubranek

Scandinavian kids play room with wooden furniture

Dziecięce ubrania i zabawki potrafią uczynić w pokoju spory bałagan. Aby mu zapobiec, warto postawić na różnego rodzaju meble organizujące. Ich odpowiedni dobór otwiera przy okazji drogę do wyjątkowej aranżacji wnętrza, zgodnej z upodobaniami najmłodszego członka rodziny. Co warto kupić do pokoju malucha?

Jakie rodzaje mebli można wstawić do pokoju dziecka?

Do pokoju dziecięcego warto wstawić przede wszystkim komodę. W ofertach sklepów meblowych takich jak np. MTM znaleźć można sprzęty w wielu konfiguracjach. Przykładami są szafki wyposażone w jednakowej wielkości półki w kilku rzędach. Taki mebel sprawdzi się m.in. do przechowywania odzieży. Gdy jednak trzeba schować coś większego, dobrym wyborem okaże się komoda z mniejszymi półkami z jednej strony i dużą komorą z drugiej.

 

Praktycznym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego są także niskie komody z dwoma większymi lub czterema mniejszymi szufladami. Taki mebel może dodatkowo pełnić funkcję szafki na telewizor. Równie dobrze sprawdzi się jako szafka nocna, na której dziecko znajdzie miejsce na ulubione przytulanki lub książeczkę. Tę samą funkcję może pełnić również skrzynia na zabawki.

Jak umeblować pokój dziecięcy?

Praktyczne komody warto uzupełnić o inne typy mebli. Udanym zakupem będą m.in. wąskie regały. Przydadzą się przede wszystkim w pokojach dziecięcych o ograniczonej powierzchni. Z kolei w mieszkaniach, w których jest więcej miejsca, warto postawić na przestronne szafy. Oprócz tradycyjnych, dwuskrzydłowych modeli dostępne są też większe, wyposażone w trzy pary drzwi.

 

Samodzielna aranżacja dziecięcego pokoju może niekiedy nastręczać trudności. Rozwiązaniem tego problemu są gotowe zestawy mebli. W skład takiego kompletu wchodzą najczęściej szafa, podwieszana szafka i biurko. Dobrą decyzją zakupową są jeszcze większe zestawy. Złożone są np. z szafy, komody, skrzyni i łóżka. Zaletą takiego wyposażenia jest nie tylko praktyczność, ale także spójne wzornictwo dziecięcego pokoju.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli dla dziecka?

Wybór mebli do dziecięcego pokoju powinien być podyktowany nie tylko ceną i estetyką. Nie mniej ważna jest trwałość wyposażenia i bezpieczeństwo młodego człowieka. Odpowiednie sprzęty domowe dla malucha powinny charakteryzować się wysoką odpornością na otarcia i obicia.

 

Kolejna ważna cecha mebli dziecięcych to atesty. Dzięki nim dorośli zyskują pewność, że ich pociecha nie będzie narażona na alergie. Dobre sprzęty są lakierowane i klejone przy użyciu bezpiecznych dla skóry i układu oddechowego substancji chemicznych.

 

Po meble do pokoju dziecka zajrzyj na sklep.meblemtm.pl