Architektura wnętrz by Sylwia Woch – SOW Archi Design

Styl klasyczny to bardzo pojemne określenie wystroju wnętrz. Co się pod nim kryje? Połączenie elegancji, wygody i dobrego smaku. Mało tego – wnętrza w stylu klasycznym są ponadczasowe!

Ten styl nie nudzi się szybko i nie podlega chwilowym modom.

Jego ciepłe barwy i naturalne materiały dodają wnętrzu przytulności, co powoduje, że większość z nas dobrze się czuje w takich pomieszczeniach.

Jest również dobrą propozycją dla osób, które cenią sobie tradycję i prostotę, pragną domu eleganckiego i przyjaznego jego mieszkańcom.

Wnętrze w stylu klasycznym powinno odpowiadać współczesnym potrzebom.

To oczywiste, że dzisiaj znajdzie się w nim nowoczesny sprzęt. Jednak jego podstawową zasadą jest harmonia i umiar, a te cechy wymagają, by w doborze mebli i detali kierować się ich jakością.

Umeblowanie klasycznego wnętrza to przede wszystkim antyki lub meble stylizowane.

W sypialni nie powinno zabraknąć toaletki, a w salonie – eleganckich krzeseł, foteli i stołu. Stylowym dopełnieniem takiego umeblowania będą obrazy lub lustra w ozdobnych ramach i dekoracyjne żyrandole.

Wyraża się poprzez zastosowanie stonowanych barw – w palecie brązowej, beżowej, kremowej, ale także bieli czy szarości – dotyczy to głównie ścian i mebli.

W tym stylu dużą rolę ogrywają tkaniny – obowiązkowe są drapowane zasłony, upinane firany, odpowiednio też wyglądają lambrekiny.

W przypadku tkanin gama barw poszerza się o kolor niebieski, turkusowy, zielony. Złoto i srebro stosuje się w małych, subtelnych ilościach.

Klasyczne wnętrza wypełniają naturalne i dobre jakościowo materiały czyli szlachetne gatunki drewna, kamień, perskie dywany, skóry, tkaniny i tapety.

Te ostatnie odgrywają ważną rolę w budowaniu klimatu wnętrz w tym stylu. Występują najczęściej w jasnych, pastelowych kolorach, w drobne, nienarzucające się wzory.

Na podłodze może pojawić się marmur lub elegancki drewniany parkiet, albo mozaika. Odpowiednio dla tego stylu sufit często jest zdobiony sztukateriami (listwami, rozetami lub gzymsami), a ściany mogą zdobić pilastry.

Na zdjęciach prezentujemy projekt wnętrza przepięknego domu pod Wrocławiem zaprojektowanego w stylu klasycznym, z nutką nowoczesnej elegancji.

Projekt wykonany przez Sylwię Woch z SOW Archi Design pokazuje, że aranżacja wnętrza w stylu klasycznym wymaga sztuki harmonii.

 

SOW Archi Design

SOW Archi Design istnieje od 9 lat. Jego właścicielka, Sylwia Woch, to nie tylko architektka i kreatorka wnętrz. To przede wszystkim koneserka piękna! Tworzy niepowtarzalne i bardzo funkcjonalne wnętrza doskonale wpisując się w bieżące trendy oraz oczekiwania klientów. Projektuje meble, w tym przepiękne meble kuchenne. Dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i wyjątkowymi pomysłami projektując wnętrza dla klientów z Polski i z zagranicy. Realizacje biura Sylwii Woch dotyczą inwestycji obiektów prywatnych tzn. mieszkań, domów oraz obiektów użyteczności publicznej takich jak: hotele, apartamenty, biura, restauracje, spa etc.. Jej projekty można śledzić na Profilu Studia na FB.