Baseny stelażowe Intex – zobacz, dlaczego cieszą się tak dużą popularnością

Baseny stelażowe Intex – zobacz, dlaczego cieszą się tak dużą popularnością

Latem w wielu przydomowych ogródkach znajdziemy baseny stelażowe. Znanym ich producentem jest firma Intex, od lat dystrybuująca akcesoria tego typu. Czym się wyróżnia? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Gdy słońce praży, trudno o lepszy sposób na zaznanie orzeźwienia, niż wskoczenie to basenu. Nie wszyscy dysponują dużymi parcelami, na których można wybudować basen zagłębiony w gruncie. To jednak żaden problem. Wystarczy zainwestować w basen stelażowy, który znakomicie sprawdzi się również na małej działce. Różnorodne wymiary, w których są one dostępne, umożliwiają perfekcyjne dopasowanie modelu do możliwościogrodu czy tarasu.

Jeśli szukasz basenów wysokiej jakości, warto rozważyć sprawdzenie sklepów internetowych, które dystrybuują baseny Intex np. dollo.pl. Znajdziesz tam szeroki przekrój modeli marki, uznawanej za synonim dobrej jakości w branży basenowej.

Dobry basen ogrodowy na stelażu – jak go rozpoznać?

Na rynku można znaleźć szeroki przekrój basenów ogrodowych, które z pozoru są do siebie dość podobne. W przypadku tego rodzaju artykułów o zakupie decydują szczegóły. Po pierwsze – dobry stelaż. To niezwykle ważny element starannie wykonanego basenu. Jeśli zależy Ci na trwałości wybranego przez siebie modelu, warto zweryfikować między innymi, z jakich materiałów został zrobiony.

Innym ważnym elementem są oczywiście gabaryty, które powinny być dopasowane do warunków. Dobre firmy oferują szeroki przekrój wymiarów, dostosowanych zarówno do dziecięcych zabaw, jak i relaksu dla całej rodziny. W ofercie Intex znajdziesz między innymi przystępne dla dorosłych i maluchów gabaryty 366×76 i 305×76, ale również większe i mniejsze opcje. Wymienione powyżej wymiary należą do najpopularniejszych wśród klientów sklepów internetowych.

Baseny stelażowe Intex – co je wyróżnia?

Producent basenów stelażowych Intex stawia na wysoki standard wykonania i różnorodność asortymentu. W jego ofercie znajdziesz nie tylko standardowe modele okrągłe, ale również prostokątne, które znakomicie sprawdzą się jako wyposażenie małych ogrodów, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Prostokątne baseny o dużych gabarytach umożliwiają również swobodne pływanie.

Inną ważną cechą produktów Intex jest bogactwo zestawu, w którym można go kupić. Najczęściej są to opcje kilkanaście w jednym, w ramach których możesz zamówić nie tylko sam basen na stelażu, ale również pompę filtrującą, wymienne filtry, chemię basenową i dozowniki do niej, matę pod basen, pokrowiec czy siatkę do wyławiania nieczystości. Taki kompleksowy zestaw wyklucza konieczność zakupu dodatkowych części, co często bywa problematyczne, zwłaszcza w przypadku pomp filtrujących, które niełatwo dobrać do konkretnego modelu.

Basen ogrodowy stelażowy – dlaczego warto?

Kupno basenu ogrodowego stelażowego to inwestycja, która zostanie z Tobą na długo. Warto zdecydować się na taki zakup, zwłaszcza jeśli masz dzieci, które uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. Wyprawy na publiczne kąpieliska bywają problematyczne, zwłaszcza jeśli najbliższe jest znacznie oddalone od Twojego miejsca zamieszkania. Kupno basenu stelażowego rozwiązuje ten problem i pozwala Ci na zapewnienie maluchom przyjaznego i w stu procentach bezpiecznego – także pod kątem sanitarnym – miejsca do zabawy. W ten sposób najmłodsze dzieci mogą oswoić się z wodą, dzięki czemu podczas zajęć na basenie nie będą się już niczego obawiać!