Charytatywna Aukcja dla Domu Autysty

Dom Autysty jest inicjatywą, którą w DecoDom wspieramy od samego początku i mocno jej kibicujemy. Po długich staraniach i zaangażowaniu wielu osób, których celem jest budowa tej placówki, dzięki licznym darowiznom i otrzymaniu w sierpniu 2018 dofinansowania unijnego na budowę Domu Autysty; Fundacja Dom Autysty zbiera oferty na zaprojektowanie i budowę budynku pobytu osób autystycznych w Poznaniu.

Projekt i budowa zawiera także część warsztatowo-dydaktyczną, zagospodarowanie działki wokół budynku, doprowadzenie mediów i budowę ogrodzenia, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę i pozwolenia na użytkowanie wybudowanego obiektu. Zbliża się też coroczne, bardzo ważne dla Fundacji wydarzenie!

Aukcja dla Domu Autysty – doroczna impreza Fundacji Dom Autysty odbędzie się 8 grudnia 2018 r.

w Sali Wystaw Centrum Kultury Zamek. Początek o godz. 16.

Kurator aukcji sztuki

W tym roku kuratorką aukcji sztuki w Zamku jest dr Dorota Żaglewska, specjalistka w dziedzinie rynku sztuki. Licytowanych będzie 113 prac. Część z nich stworzyli artyści z Poznania tacy jak: Honzy Zamojski, Piotr C. Kowalski czy prorektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Marek Jakuszewski. Prace na aukcje przekazali Fundacji Dom Autysty także uznani twórcy spoza Poznania, m.in. Wilhelm Sasnal i Ewa Kuryluk.

Po raz trzeci zostanie wykorzystana wspaniała oprawa graficzną aukcji, przygotowana przez dr. Marcina Markowskiego z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W 2016 r. „domek – słoneczko” był czerwony, w 2017 r. – niebieski, a w tym roku intensywnie zielony.

Licytację poprowadzi Maciej Narożny, prezenter Radia Eska.

Imprezę Fundacji Dom Autysty objęli swoimi patronatami honorowymi JM Rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu prof. Wojciech Hora oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Dochód z Aukcji dla Domu wesprze budowę placówki dla osób z autyzmem w Poznaniu. W najbliższym czasie rozpocznie ją Fundacja Dom Autysty. Posłuży także sfinansowaniu dodatkowych zajęć dla uczniów z autyzmem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zbigniewa Tylewicza.

Wystawa – CK Zamek 30.11-08.12.2018

Prace, które będą licytowane podczas Aukcji dla Domu, będzie można obejrzeć. W dniach od 30 listopada do 8 grudnia. Zostaną one zaprezentowane w Sali Wystaw Zamku podczas Wystawy dla Domu.

Poniżej przedstawiamy kilka prac akrylów na płótnie dla przedsmaku tego jakie perełki znaleść można na aukcji.

olej na płótnie dr hab. Marek Haładuda prof.ndzw. UAP
50 x 40 cm

 

aksonometria – druk, ołówek na płycie prof. dr hab ANDRZEJ WIELGOSZ 87,5 x 115 cm / 90 x 114 cm

 

aksonometria – olej na płótnie Jerzy KOPEĆ 100 x 65 cm

 

akryl na płótnie Monika KURMIN 80 x 90 cm

 

akryl na płótnie Katarzyna ŚMIAŁOWICZ 100 x 100 cm

 

Katalog aukcji jest dostępny na portalu ARTINFO.PL, za pośrednictwem którego można składać zamówienia na poszczególne prace, a także „na odległość” brać udział w licytacji. Informacje o dziełach sztuki, które będą licytowane podczas aukcji, można także na bieżąco śledzić na Facebooku – w wydarzeniu Aukcja dla Domu.

Fundację Dom Autysty można również wspierać wpłacając na konto fundacji oraz kupując książkę  zatytułowaną “Trupów Hurtowo Trzech”.

 Więcej informacji o Domu Autysty przeczytacie TUTAJ.