Czym są tkaniny hydrofobowe i dlaczego sofa z nich jest lepsza?

Intensywnie użytkowana sofa może szybko przestać wyglądać atrakcyjnie. Jednak dzięki specjalnym tkaniom można cieszyć się jej nieskazitelną prezencją jeszcze dłużej!

Na sofie odpoczywamy, śpimy, jemy, dobrze się bawimy. W związku z tym ten właśnie mebel narażony jest na co dzień na różne zanieczyszczenia. Oczywiście, w takim przypadku możemy zawsze wyczyścić tapicerkę, ale, jak mówi znane powiedzenie, lepiej zapobiegać niż leczyć. Gdy chcesz zakupić meble wypoczynkowe, które będą odporne na zabrudzenia, wybierz te, które posiadają specjalne pokrycie z tkanin hydrofobowych!

Tkanina hydrofobowa – co to jest?

Tkaniny hydrofobowe to specjalne tkaniny posiadające właściwości hydrofobowe (gr. hydro – woda, phobos – strach). Oznacza to, że odpychają od siebie cząsteczki wody. W związku z tym tkaniny o takich właściwościach nie są nawilżane przez wodę oraz przez inne płyny. Aby uzyskać takie właściwości, mebel, na przykład kanapa z tkaniny hydrofobowej, pokrywany jest specjalną powłoką, która utrudnia wchłanianie płynów, na przykład takich jak soki, herbata, kawa.

Zalety tkanin hydrofobowych:

  • utrudniają wchłanianie płynów,
  • są łatwiejsze w czyszczeniu od innych tkanin,
  • rozlane płyny można z nich łatwo usunąć przez odsączenie papierowym ręcznikiem,
  • na dłużej zachowują swój atrakcyjny wygląd.

Wobec tego sofa wykończona tkaniną hydrofobową będzie bardzo dobrym wyborem. Nadaje się do każdego domu, także do tego z małymi dziećmi, gdzie ryzyko zabrudzenia mebli jest największe. Meble wypoczynkowe wykończone tkaninami hydrofobowymi to dzięki temu przyszłościowy zakup!

Meble z tkaninami hydrofobowymi od Sofami.pl

Sklep Sofami.pl prowadzi sprzedaż mebli wypoczynkowych wykończonych specjalnymi tkaninami o właściwościach hydrofobowych dzięki technologii Easy Clean Technology. W swoim bogatym asortymencie posiada różnego rodzaju umeblowanie, na przykład takie jak sofa dwuosobowa, sofa rozkładana trzyosobowa, narożnik, fotel i wiele innych. Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich naszych produktów i zapraszamy do złożenia zamówienia!