Dyskretny urok czarnego matu

Czarny mat intryguje głębią koloru i wprowadza teatralną tajemniczość do wnętrza. To szalenie modny rodzaj wykończenia, które podbija współczesne kuchnie. Jest nowoczesny i równie uniwersalny, jak połyskujący chrom czy szczotkowana stal. W jaki sposób wprowadzić go do kuchni?

 

W ostatnich latach matowe tekstury wyparły królujący w kuchni przez dekady połysk. Również kolorystyka w tym pomieszczeniu uległa zmianie. Dziś dominują w niej kolory ziemi, w tym paleta szarości, prowadząca nas przez antracyt aż po czerń. Tę ostatnią warto zaakcentować utrzymanymi w czarnym macie sprzętami – komentuje Katarzyna Niezabitowska-Baj, ekspert firmy Franke.

 

Czarny total look

Na matową czerń warto postawić urządzając strefę zmywania. Co prawda o baterii i zlewozmywaku mówi się, że są kuchennym duetem… jednak dopiero matowa czerń spaja je w elegancki, harmonijny sposób. By uzyskać w kuchni ten efekt, warto sięgnąć po propozycje Franke. Należą do nich nowe zlewozmywaki Maris o wyjątkowo dużych komorach czy też modele Antea, Urban, Bliss oraz Basis. Wszystkie wykonane są z trwałego i łatwego w utrzymaniu w czystości Fragranite, w czarnym macie. Tak samo wykończone są również ich detale – maskownice przelewu i odpływu, a nawet przycisk korka automatycznego. Dzięki temu zlew ma jednolity, wyjątkowo nowoczesny i estetyczny wygląd. Spotęgujemy go dobierając do niego matowo-czarną baterię kuchenną. W tej roli sprawdzi się kilka modeli wykończonych w czarnej stali. Należy do nich seria Active z prostą lub wygiętą w łuk wylewką, a także praktyczne baterie Lift i Pescara oraz najnowsza bateria Icon o wyrafinowanej, designerskiej formie.

 

Czarne akcenty

Z modnymi matowymi teksturami mebli kuchennych doskonale skomponuje się czarny matowy okap Franke. Nad wyspę kuchenną idealny będzie model Tube lub Smart Suspended, który przypomina dekoracyjną lampę. W przypadku małych kuchni lub minimalistycznych zabudów, świetnym rozwiązaniem są okapy podszafkowe Box Flush z panelem w czarnym macie, który jest niemal niewidoczny. Również popularne okapy ścienne Smart Deco i Trendline są dostępne w tym rodzaju wykończenia. Osoby posiadające czarny lub antracytowy blat z pewnością ucieszy fakt, że płyty gazowe Maris i Trendline dostępne są również w czarnym macie. Jednolity, elegancki efekt estetyczny gwarantowany!

 

Czarny mat jest modnym rodzajem wykończenia w kuchni. Może być łączony z wieloma innymi popularnymi materiałami, takimi jak drewno, lakier lub metal. Stworzy z nimi intrygujące kontrasty.

Więcej na: www.franke.pl