Ile kosztuje suszenie prania?

Suszarka do prania to sprzęt AGD, który warto wprowadzić do swojego mieszkania. Jest niezwykle funkcjonalny. Sprawia, że można zapomnieć o uciążliwym, długotrwałym suszeniu ubrań. Szczególnie mocno przydaje się w okresie zimowym, kiedy pranie schnie wyjątkowo długo. Dzięki suszarce można zawsze cieszyć się świeżymi, pachnącymi ubraniami, które zaraz po praniu są idealnie suche. Wybór suszarek jest obecnie tak duży, że niejedna osoba może mieć trudność z zakupem urządzenia. Na uwagę z całą pewnością zasługuje suszarka Electrolux EW8H258SP, która sprawdza się świetnie, jednocześnie nie generując dużych rachunków.

Czym charakteryzuje się suszarka Electrolux EW8H258SP?

Electrolux EW8H258SP to suszarka, która wyposażona została w specjalną pompę ciepła. Dzięki temu doskonale radzi ona sobie z suszeniem tkanin, robiąc to naprawdę delikatnie. Suszenie odbywa się w temperaturze 45 – 50 stopni. Co ważne, jest to urządzenie energooszczędne, czym znacznie przewyższa suszarki starej generacji. Wspomniany model to klasa energetyczna A++. Sto sześćdziesiąt cykli suszenia przekłada się na zużycie jedynie 235 kWh. Rocznie daje to kwotę około stu pięćdziesięciu złotych. Oznacza to, że pojedyncze suszenie kosztuje około złotówkę. Przy zakupie suszarki o jeszcze wyższej klasie energetycznej, można liczyć na jeszcze mniejszy – bo wynoszący około siedemdziesiąt groszy – koszt.

Jakie programy suszenia wykorzystywane są najczęściej?

Wspomniana suszarka wyposażona jest w kilka programów suszenia. Postawić można między innymi na program:

  • bawełna;
  • delikatny;
  • jedwab;
  • outdoor;
  • tkaniny syntetyczne;
  • wełna;
  • mieszany XL;
  • bawełna.

Programy, które sprawdzają się naprawdę dobrze na co dzień to przede wszystkim bawełna oraz mieszany XL. Suszarka Electrolux EW8H258SP posiada specjalny wąż odpływowy. Dzięki niemu woda, która wyciągana jest z ubrań trafia bezpośrednio do kanalizacji. Nie gromadzi się w szufladzie, co eliminuje konieczność jej regularnego opróżniania. Jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe.