Jaka lampa stojąca sprawdzi się w salonie?

W każdym domu lub mieszkaniu oświetlenie jest niezwykle istotne. Poprawia samopoczucie, doświetla wnętrze, buduje określony klimat. Podstawa to lampy sufitowe, ale nie należy również zapominać o modelach podłogowych. Lampa stojąca pozwala na stworzenie w salonie wyjątkowego nastroju.

Lampa stojąca do salonu

Oświetlenie jest bardzo istotnym elementem w aranżacji każdego mieszkania. To dzięki niemu wnętrze jest przytulniejsze i bardziej klimatyczne. Lampy stojące wcale nie muszą kosztować majątku, ale ich wybór warto pomyśleć. W ofercie https://sklep.kler.eu/oswietlenie/lampy-podlogowe bez problemu można znaleźć modele pasujące do danej aranżacji.

Lampy podłogowe na ogół wykorzystywane są w salonach. W dużych pokojach dziennych samo oświetlenie sufitowe to zazwyczaj za mało. Tymczasem lampy pełnią zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną.

Jaką lampę stojącą wybrać do swojego salonu?

Lampy stojące podzielić można przede wszystkim na modele pojedyncze i modele stojące na trójnogu. Ich podstawowa funkcja jest taka sama, ale różnią się designem. Duże znaczenie ma zawsze wielkość pomieszczenia. W małym salonie nie może stanąć zbyt okazała lampa stojąca. Jednak już w przestronnych wnętrzach można nieco zaszaleć. Dobrym rozwiązaniem jest zawsze oświetlenie z regulowanym kloszem. Można wówczas ustawić kąt padania światła odpowiednio do swoich potrzeb.

Bardzo modne od kilku lat są lampy stojące utrzymane w stylistyce industrialnej. Stanowią one doskonałe uzupełnienie nowoczesnych wnętrz. Są efektowne wizualnie, a przy tym trwałe. To inwestycja na długie lata. Dużą popularnością cieszą się także klasyczne modele na trójnogu z prostym abażurem w stonowanej kolorystyce. Bardziej dekoracyjną propozycją są lampy stojące w stylu glamour. Wprowadzają one do salonu nieco elegancji.

Gdzie ustawić lampę stojącą w salonie?

Lampa stojąca jest w salonie dodatkowym źródłem oświetlenia. Ustawić ją można za kanapą lub wykorzystać do stworzenia kącika przeznaczonego do czytania książek. Stanowi ona dobry sposób na wydzielenie tzw. strefy relaksu. Barwa emitowana przez lampę ma duże znaczenie. Warto zdecydować się na żarówkę emitującą jasne, ciepłe światło sprzyjające odpoczynkowi.

Lampa stojąca pełni funkcję dekoracyjną, a więc warto ją dopasować do danego wnętrza. Jest to rozwiązanie wygodne, bo oświetlenie tego typu nie wymaga montażu na stałe. W razie potrzeby można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce.