Meble drewniane – 5 największych zalet

Urządzając mieszkanie wiele osób decyduje się na meble z drewna, zamiast szeroko dostępnych i tańszych – mebli z płyty. Jakie są najważniejsze korzyści przemawiające za meblami drewnianymi? Przedstawiamy 5 niewątpliwych zalet.

  1. Meble drewniane vs meble z płyty
  2. Meble z drewna są ponadczasowe
  3. Drewniane meble a ekologia
  4. Aspekty prozdrowotne
  5. Pielęgnacja mebli drewnianych

Nie bez powodu meble z drewna cieszą się niesłabnącą popularnością. Poznaj 5 plusów mebli drewnianych.

Meble drewniane vs meble z płyty

Jak wiele osób już wie, meble drewniane są bardzo trwałe i ponadczasowe. W przeciwieństwie do mebli z płyty, mogą służyć nam przez długie lata. Drewniane meble są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia czy zarysowania. Nie ma tutaj w ogóle pola do większej dyskusji – meble z drewna są droższe, ale dużo lepsze jakościowo niż meble z płyty.

 

Meble z drewna są ponadczasowe

Drewniane meble z pewnością można uznać za ponadczasowe. Dzięki temu pasują doskonale niemal do każdego rodzaju wnętrz, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało zaprojektowane. Meble z drewna to elegancja i klimat. Trudno uzyskać taki efekt kupując zwykłe meble z płyty. W przypadku przestrzeni urządzanych w stylu rustykalnym wybór może być tylko jeden – meble z drewna. Każdy kto jadł przy prawdziwym drewnianym stole doskonale to rozumie.

Drewniane meble a ekologia

Producenci mebli drewnianych dokładają starań, aby ich produkty wpisywały się w poczet produktów ekologicznych, eliminując zbędne zanieczyszczenia podczas procesu produkcji. Kontrolowane są tworzywa na każdym etapie produkcji – od ścięcia drzewa w lesie po końcową obróbkę mebli. Ze względu na dbałość o klientów, używane są farby i kleje, które spełniają szereg wymogów i posiadają odpowiednie atesty.

Aspekty prozdrowotne

Meble wykonane z drewna jako surowca naturalnego, nie zawierają szkodliwych substancji i nie sprzyjają powstawaniu reakcji alergicznych. Ważne jest to że drewno samoistnie reguluje poziom wilgotności powierza, w zależności od pory roku. Należy również wspomnieć o walorach estetycznych, jak również komforcie psychicznym. Przebywanie w lesie sprzyja ukojeniu nerwów i łagodzeniu stresu. Zadbaj więc o namiastkę leśnego klimatu w swoim domu!

Pielęgnacja mebli drewnianych

Codzienna dbałość o meble drewniane nie jest szczególnie trudnym wyzwaniem. Wystarczy odrobina chęci i nieco wolnego czasu. Na ogół wystarczy przetrzeć meble z drewna lekko wilgotną szmatką lub ściereczką. W przypadku mebli drewnianych nie jest zalecane stosowanie detergentów, gdyż mogą one sprzyjać pojawianiu się odbarwień.