Plakaty motywacyjne – dekoracja, która zmieni Ciebie i Twoje wnętrze

Co trzeba zrobić, by zafundować sobie oryginalną aranżację wnętrza? Jeśli szukamy prostych i natychmiastowych rozwiązań, z pewnością będzie to zakup przyciągających wzrok dodatków. Zawieszone na ścianie plakaty motywacyjne po polsku lub angielsku urozmaicą wystrój, w którym nic się nie dzieje. Ich przesłanie sprawi, że zmieni się nie tylko wygląd przestrzeni, ale także my sami!

Żyjemy w czasach, w których bycie zmotywowanym, nastawionym na zwycięstwo i gotowym do działania jest w centrum uwagi. Świadczą o tym różnego rodzaju szkolenia organizowane dla pracowników firm. Obserwujemy także prawdziwy rozkwit branży trenerów personalnych i coachingu. W księgarniach dostępne są także liczne poradniki: jak osiągnąć sukces. Nic dziwnego, że zjawisko to przedostało się także do sfery aranżacji wnętrz, a dużą popularnością cieszą się plakaty motywacyjne. Pełnią one podwójną rolę: zdobią przestrzeń oraz wpływają na nasz nastrój, mobilizują nas do podjęcia określonych kroków. Dekoracje takie odznaczają się różnorodnymi czcionkami, a także elementami graficznymi, które urozmaicają napis.  Mając przed oczami skłaniający do refleksji cytat, z pewnością łatwiej nam będzie zastosować się do jego przesłania. Jak prezentują się takie dekoracje we wnętrzach? Przygotowaliśmy kilka propozycji, w których plakaty motywacyjne po polsku i angielsku odgrywają główną rolę. Oto one.

Salon, który Cię odmieni

Pokój dzienny to wyjątkowe miejsce w każdym mieszkaniu. W nim spędzamy najwięcej czasu. Zawieszone na ścianie plakaty motywacyjne to znakomity sposób, by zrobić pierwszy krok w stronę życiowej metamorfozy. Z pewnością każdy z nas nie raz obiecywał sobie, że zmieni coś w swoim życiu lub zacznie inaczej patrzeć na świat. Efekt jest najczęściej podobny do noworocznych postanowień – trwa intensywnie, ale krótko. Jeśli jednak inspirujący cytat będziemy nam towarzyszył każdego dnia, mamy o wiele większą szansę na sukces. Dodatkowym atutem jest to, że nasz salon zyska wyjątkową dekorację. Możemy wybrać wzór utrzymany w ciepłej i stonowanej tonacji, plakat w stylu skandynawskim lub napis w przykuwającym oko, złotym kolorze. Oto przykłady! „Change your thoughts and you’ll change your world”. Your future is created by what you do today not tomorrow”. Zaczepne – „Samo się nie zrobi”? Wybór należy do nas!

Plakaty Redro

Kreatywny pokój nastolatka

Pokój nastolatka powinien być wyjątkowy. Dobrze jeśli zawiera kolory, inspiruje do podejmowania nowych wyzwań i celów, a także zachęca do spełniania marzeń i szukania swojej własnej drogi w życiu. I choć oczywistym jest, że plakaty motywacyjne po angielsku nie są w stanie zrobić tego wszystkiego, są dobrym punktem wyjścia. W przypadku młodzieżowej aranżacji warto zadbać o to, by ścienne dekoracje były nie tylko trafne w swym przesłaniu, ale także wizualnie efektowne. Poszukajmy więc wzorów o interesującej formie graficznej. Sam napis na pustym tle zostawmy do salonu. Tutaj zdecydujmy się na coś więcej. Im bardziej barwny będzie plakat, tym lepszy rezultat uda nam się uzyskać. Świetnym pomysłem dla każdego miłośnika dwóch kółek jest grafika w stylu retro, ukazująca rower otoczony napisem: „Life is like a bicycle – in order to keep your balance you must keep moving”. Każdy mol książkowy z pewnością zachwyci się hasłem: „Room without books is like a body without soul”. Plakaty motywacyjne po angielsku mogą mieć także bardziej ogólny charakter – na przykład „Don’t let your dreams be dreams”. W sklepach internetowych znajdziemy setki wzorów, dlatego z pewnością uda nam się znaleźć coś odpowiedniego.

Biuro, w którym chce się pracować

Warto mieć na uwadze fakt, że nie tylko nasze domowe zacisze możemy dekorować. Codziennie spędzamy w pracy przynajmniej osiem godzin, dlatego świetnym pomysłem jest spersonalizowanie takiej przestrzeń. Pomogą nam w tym plakaty motywacyjne do biura. Niezależnie od tego, jak bardzo lubimy to, co robimy, każdemu z nas przytrafiają się gorsze dni, gdy trudno znaleźć siły do działania. W takich chwilach należy patrzeć perspektywicznie. W końcu to nie jest koniec świata. Zawieśmy nad biurkiem plakat z hasłem, które będzie nas trzymać w pionie bez względu na to, co się dzieje: „Slow progress is better than no progres” lub „There is no elevator to success. You have to take the stairs”. Kluczem do sukcesu jest także poczucie humoru i dystans do tego, co się robi, dlatego możemy się zdecydować na zabawny wzór z przymrużeniem oka: „First I drink the coffee, then I do the things”.

Plakaty motywacyjne to znakomity dowód na to, że aranżowanie i dekorowanie wnętrz to nie tylko podążanie za krótkotrwałymi trendami. To także sposób na wystrój, który będzie idealnie dopasowany do naszej osobowości, a dzięki temu ponadczasowy i funkcjonalny. Znajdź hasło, które do nas przemawia i sprawmy, by zmotywowało nas do czegoś nowego!