Sen na wysokim poziomie. Dlaczego łóżka piętrowe są idealne dla dzieci?

Dwójka dzieci w jednym pokoju? A może niewielkie pomieszczenie, w którym brakuje dostatecznej ilości miejsca na naukę i zabawę? W obu przypadkach doskonałym rozwiązaniem będą piętrowe łóżka. Meble te od lat cieszą się olbrzymią popularnością, stanowiąc marzenie niejednego dziecka. Dlaczego są idealne dla najmłodszych? Odpowiadamy.

Jakie są rodzaje łóżek piętrowych?

Niezwykle popularne od dziesiątek lat łóżka piętrowe, przez większość osób kojarzone są ze standardowymi modelami tego typu mebli. Co to oznacza? Że jedno miejsce do spania znajduje się nad drugim, a żeby się do niego dostać, wystarczy wejść po przymocowanej do stelaża drabince. Warto wiedzieć jednak, że od pewnego czasu do oferty łóżek piętrowych dołączyły również inne rozwiązania, skrojone na miarę potrzeb wielodzietnych rodzin. Są nimiłóżka piętrowe trójosobowe. Na pierwszy rzut oka wyglądają na tradycyjne modele. To, co jednak wyróżnia je na ich tle, to możliwość zwiększenia powierzchni wypoczynkowej, poprzez wysunięcie kolejnej kondygnacji umiejscowionej pod dolnym miejscem do spania. To bardzo wygodne rozwiązanie, które po złożeniu zajmuje mało miejsca.

W ostatnich latach na popularności zyskały również inne modele mebli piętrowych, do których zaliczane są dziecięce łóżka na antresoli. Dzięki nim możliwe jest stworzenie niebanalnego wystroju wnętrza, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu sporej ilości przestrzeni. Miejsce do spania znajduje się w górnej części konstrukcji, natomiast pod nim może być umieszczone biurko lub zaaranżowana przestrzeń do zabawy. To jedno z tych rozwiązań, o których marzą dzieci i chciałyby, aby znalazło się w ich pokojach.

Jakie są zalety łóżek piętrowych dla dzieci i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Istnieje wiele powodów, dla których warto postawić na piętrowe łóżka dla dzieci. Meble te mają bowiem wiele mocnych stron, co sprawia, że stanowią jeden z lepszych pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni w dziecięcym pokoju. Do najważniejszych zalet tego typu mebli należą:

· Funkcjonalność. Dostępne na rynku łóżka piętrowe dwuosobowe czy trzyosobowe to sposób na to, aby zapewnić swoim podopiecznym odpowiednią przestrzeń do spania, pozostawiając miejsce do zabawy i nauki.

· Wysoka jakość. Na rynku znajdują się łóżka piętrowe wykonane z różnorodnych materiałów. Decydując się jednak na modele z litego drewna można być pewnym, że posłużą przez długi czas, zachowując swój pierwotny wygląd.

· Ciekawy design. Piętrowe meble wypoczynkowe dostępne są w wielu odsłonach. Zachwycają swoimi wyjątkowymi walorami estetycznymi, nieszablonowym wzornictwem oraz starannością wykonania.

· Bezpieczeństwo. Łóżka piętrowe są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, które mają chronić dzieci przed wypadnięciem w trakcie snu.

Ze względu na liczne zalety łóżek piętrowych, zdecydowanie warto zdecydować się na umieszczenie ich w dziecięcych pokojach. Ciekawe propozycje tego typu mebli dostępne są w ofercie Łóżkolandii, pod adresem: lozkolandia.pl. Zachęcamy do sprawdzenia asortymentu e-sklepu, gdyż jest niezwykle atrakcyjny.