Taśma LED rozświetli sufit!

Sprawdź jak oświetlić wnętrze przy zastosowaniu taśmy LED

Taśma LED jako oświetlenie sufitu

Oświetlenie sufitowe nie musi być nudne, jeśli wybierzemy taśmy LED. Może ono zostać wykonane na wiele sposobów. Zestaw jednokolorowy składa się z taśmy LED o konkretnej długości i zasilacza o odpowiednio dobranej mocy. Z kolei te wielokolorowe wzbogacone są dodatkowo o sterownik z pilotem, dzięki czemu można wygodnie sterować źródłem światła w całym pomieszczeniu, dopasowując je do aktualnych potrzeb, okazji. Montaż takiego oświetlenia sufitowego jest banalnie prosty i można przeprowadzić go samodzielnie. Wystarczy przykleić taśmy LED do sufitu i podpiąć instalację do zasilacza. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Z całą pewnością tak, jeśli chcemy uzyskać praktyczną dekorację sufitową stosunkowo niskim kosztem.

Taśma LED jedno- czy wielokolorowa?

Taśmy LED dostępne są w dwóch wersjach: jedno- i wielokolorowej. Ich wybór powinien być uzależniony od wystroju wnętrza oraz indywidualnych preferencji i potrzeb użytkowników. Jeśli należymy do osób niezdecydowanych, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie diod dających barwę neutralną, czyli taką najbardziej zbliżoną do światła dziennego – uniwersalną i pasującą do każdego wnętrza. Światło neutralne poprawia koncentrację i wydajność. Warto je wybrać do pomieszczeń, w których pracujemy, potrzebujemy skupienia – biuro, gabinet. Za pomocą barwy białej ciepłej można sprawić, że wnętrze będzie bardziej przytulnie, klimatycznie. Ciepłe światło wprawia w miły i przyjemny nastrój. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pragniemy się zrelaksować, poczuć sennie, wypocząć. Przykładem będzie sypialnia. Z kolei światło o zimnej barwie jest chłodne, tworzy ciekawą łunę świetlną w przypadku taśmy LED zamontowanej na suficie podwieszanym. Idealnie nadaje się zarówno do salonu, jak i kuchni. Pełni funkcję dekoracyjną.

W pomieszczeniach, gdzie lubimy się rozerwać i dobrze zabawić, warto zastosować do podświetlenia sufitu taśmę LED w wersji wielokolorowej. Doskonale sprawdzi się w pokoju dziennym, dziecięcym czy klubowym – wszędzie tam gdzie w coś gramy, imprezujemy, oglądamy telewizję. W przypadku taśm wielokolorowych możliwe staje się ustawienie konkretnego koloru lub wybranie programu świecenia. Wszystkim można sterować zdalnie, z poziomu pilota. Gama kolorystyczna jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Wspaniałą opcją okazuje się być migotanie czy przemijanie kolorów, co stanowi unikaną ozdobę sufitową. Podczas imprezy w salonie można w ten sposób zaintrygować gości. Do wyboru jest też taśma LED RGB z dodatkową diodą białą ciepłą lub zimną, co będzie najbardziej uniwersalne na co dzień.

 

źródło: kingled.pl