Wieczór z Gigantami Florystyki

Foto: floralacademy.pl
Wydarzeni obok, którego nie można przejśc obojętnie czyli branżowy wieczór z Gigantami Florystyki zorganizowany w ramach targów Special Days i Gardenia. 

Jak zapewniają organizatorzy ma być to spotkanie wystawców oraz kluczowych zwiedzających, odbywające się w sprzyjającej i luxnej atmosferze sprzyjającej nawiązaniu bezpośrednich relacji.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji między innymi pokazy umiejętności najlepszych florystów w Polsce. Punktem kulminacyjnym będzie wspomniany wcześniej show z Gigantami Florystyki. Swoje prace tworzone na żywo zaprezentują:

Małgorzata Niska

Foto: mtp.pl

Prekursor florystyki w Polsce. Szerokiej publiczności dała się poznać jako współprowadząca reality show „Floryści talent show”. Jest założycielką pierwszej autorskiej szkoły florystycznej w Polsce oraz współautorką podstaw programowych w zawodzie florysty. W 1998 r. zdobyła tytuł mistrzyni Polski w układaniu kwiatów a w 2000 r. została Międzynarodowym Mistrzem Polski. Jako pierwszy polski florysta w 2000 r. brała udział we Florystycznych Mistrzostwach Europy (zajmując 8 miejsce) oraz w Pucharze Świata w 2002 r. (11 miejsce).
Piotr Sekunda – jeden z czołowych polskich florystów, mistrz florystyki i międzynarodowy mistrz Polski 2012 we florystyce, wykładowca i dyrektor kreatywny Floral Academy, żywiołowy, kreatywny, dbający o każdy szczegół miłośnik rozwiązań konstrukcyjnych. W jego pracach widać wpływ sztuki nowoczesnej, architektury i wzornictwa. Łączy naturalne materiały z bardzo nowoczesnymi.

Monika Bębenek

Foto: floryscipolscy.pl

Florystyczna mistrzyni i międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej. Od zawsze niepokorna, poszukująca innowacyjnych rozwiązań, krok po kroku samodzielnie tworzyła swoją drogę w pracy z kwiatami. Inspiruje ją natura, w swoich pracach podejmuje dyskurs z najbliższą jej sztuką współczesną i dizajnem. Rzadko wyraża się w formie obiektu, preferując opcję instalacji. Równie ważne dla niej są klasyczne formy bukietu, jak i rozbudowane realizacje artystyczne, w swej pracy ceni kontakt z połączenia wyjątkowego materiału roślinnego i ludzkich emocji.

Magdalena Birula-Białynicka

Foto: kwitnacehoryzonty.pl

 

Międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej, mistrz florystyki, wicemistrz Polski we florystyce. W swoich pracach, poszukując formy i przestrzeni, łamie stereotypy. Ze swobodą porusza się po pokrewnych florystyce rewirach szeroko rozumianej sztuki, tworzy połączenia dotychczas nieznane. Wspólnie z Moniką Bębenek tworzą szkołę florystyczną Kwitnące Horyzonty, dzieląc się posiadaną wiedzą i doświadczeniem. Jej główną inspiracją jest pobudzanie ludzi do własnej kreatywnej twórczości.

Piotr Sekunda

Foto: floralacademy.pl

Jak przyznaje Piotr Sekunda, to wydarzenie będzie okazją do zobaczenia, co mu w duszy gra! Pokaz będzie swoistym popisem autorskich umiejętności rzemieślniczych i artystycznych, z wykorzystaniem ulubionych materiałów: kwiatów i aluminium. Z kolei Monika Bębenek zamierza pokazać swoje spojrzenie na naturę, która jest jej największą inspiracją. – Spojrzenie czasem analityczne, czasem artystyczne. Będzie energia, dużo dobrej energii. W tym projekcie chcę, abyście popatrzyli na kwiaty z innej strony, bardziej makro i z większą dozą wolności. W moim projekcie nie zabraknie ruchu, dynamiki i natury naturalnie – zdradza nam założycielka szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty.

Własną indywidualność chce podkreśli w swoim pokazie Magdalena Birula-Białynicka. Jak mówi, hasło przewodnie, którym kieruje się także życiu zawodowym, brzmi “moim zdaniem”. – W twórczości, także florystycznej prowadzi mnie przez nieskończone możliwości wyborów, pozwalając pracować w sposób szczery i indywidualny. Nie każdemu może się efekt końcowy podobać. To jak najbardziej w porządku – bo każdy ma prawo mieć “swoje zdanie” – podkreśla.

Zapowiada się prawdziwa uczta, zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Przekąski, wino, doborowe towarzystwo i niepowtarzalna atmosfera sprawią, że ten w wieczór stanie się niezapomnianym wydarzeniem. Atrakcji dopełni występ gwiazdy wieczoru GROOVECOVER BAND i zabawa do później nocy.

Kiedy: Piątek (3. marca 2017), godz. 19.00, pawilon 15 MTP Poznań

Bilety na Wieczór Branżowy dostępne w sprzedaży on-line na portalu www.mtp24.pl
Liczba miejsc ograniczona.