Złota łazienka – jak ją urządzić?

Łazienki z elementami w kolorze złota kojarzą się z luksusem i prestiżem. Złoto, odpowiednio zaakcentowane we wnętrzu, doda mu również nowoczesnej elegancji i miłej dla zmysłów atmosfery. W jaki sposób uzyskać ten efekt? Oto nasz poradnik.

 

Wyposażenie w kolorze złota zdobi najbardziej pożądane łazienki od zawsze. Mają je w swoich domach światowe gwiazdy. Kendall Jenner, topmodelka i siostra Kim Kardashian, pochwaliła się na Instagramie złotą wanną o klasycznym kształcie. Legendarny projektant Giorgio Armani w swoim karaibskim domu ma prysznic wykończony złotawymi płytami, do których dobrano matowo-złotą armaturę. Natomiast tenisistka Serena Williams postawiła na połączenie bieli ścian z satynowo złotą armaturą i profilami kabiny prysznicowej. Najpiękniejsze łazienki, to te, w których złote wykończenia pojawiają się z umiarem. Podkreśli go dodatkowo szczotkowane wykończenie, dające subtelną elegancję.

Łazienka w kobiecym stylu  

Która z pań nie marzy o pięknym i wygodnym salonie kąpielowym, własnym domowym SPA? Niekiedy jednak brakuje nam miejsca na wannę, toaletkę czy szezlong. Nie należy się tym zupełnie przejmować, ponieważ nawet mniejsza łazienka może stać się świątynią relaksu i urody – o ile zostanie umiejętnie zaaranżowana. W jaki sposób? Najlepiej urządzić ją w stylu kobiecym, który jest dekoracyjny, przyjemny i przytulny. W tego rodzaju łazience powinny znaleźć się zaokrąglone lustra i narożniki mebli, co wprowadzi do wnętrza miękkość i delikatność. Warto wybrać lampy przypominające modele typowo salonowe oraz materiały wykończeniowe w bardziej nasyconej kolorystyce lub imitujące wzory różnych rodzajów kamienia. Natomiast motywem przewodnim może stać się niezwykle modne i subtelne szczotkowane złoto. Powinno pojawić się jako wykończenie elementów kabiny prysznicowej, która jest najważniejszym elementem aranżacji. Również armatura, lampy, lustra, uchwyty szafek i akcesoria powinny być w tym samym wykończeniu. W takim otoczeniu z pewnością poczujemy się jak gwiazda filmowa, a przyjemna atmosfera wnętrza zawsze poprawi nam nastrój.

Złota nowoczesność

Urokliwe szczotkowane złoto to świetny sposób na ożywienie nowoczesnej łazienki. Ten patent sprawdzi się szczególnie w przypadku monochromatycznych aranżacji. Ściany i podłoga staną się sceną, na której zabłyśnie kabina prysznicowa z elementami w kolorze szczotkowanego złota. Może to być model z profilami lub montowany do ściany za pomocą zgrabnych klamer, które dodatkowo podkreślą lekkość kabiny. Pod kolor warto dobrać armaturę prysznicową i umywalkową. W ten sposób zaakcentowane złoto doda wnętrzu nutę wyrafinowania i ciepła. Szczotkowane złoto ze swoją subtelną satynową poświatą dobrze połączy się z materiałami ciemnymi i jasnymi, z powierzchniami matowymi jak i połyskującymi. Doskonale wybrzmi również na tle kamieni lub spieków z delikatnym żyłkowaniem. Warto pamiętać, by reszta wyposażenia była możliwie prosta, wręcz minimalistyczna. Dobrym wyborem będzie bezramowe lustro lub o fazowanych krawędziach, zamykana szafka umywalkowa czy też oświetlenie w formie niewielkich reflektorów. Nowoczesna łazienka to miejsce, które ma dać odpocząć naszym zmysłom. Ciepły blask złota na pewno w tym pomoże.

 

Szczotkowane złoto przebojem podbija nasze łazienki. Nic w tym dziwnego – to kolor luksusu, bogactwa, sukcesu i zwycięstwa. Budzi wiele przyjemnych skojarzeń. Łazienka zaaranżowana z jego udziałem będzie nas codziennie zachwycać i wprawiać w dobry nastrój.

Więcej na: www.radaway.pl