Zalety i wady drewnianych mebli

Drewno to jeden z pierwszych surowców naturalnych, użytych przez człowieka do produkcji mebli. Główna zaletą drewnianych mebli jest ich niepowtarzalność. Drewno jest surowcem naturalnym, jego cechą charakterystyczną jest różnorodność – nie ma dwóch takich samych kawałków drewna.

W Polsce spotkamy się z rozmaitymi odzajami drewna. Wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy sklep lub outlet meblowy. Możemy tam wybrać produkty z takiego rodzaju drewna, które najbardziej współgra z naszym poczuciem estetyki. Jakie są zalety tego naturalnego materiału? Drewno jest trwałe i ma oryginalna strukturę. Daje niezliczone możliwości jeśli chodzi o obróbkę stolarską. Pozwalają one tworzyć z tego materiału wyjątkowe dzieła sztuki.

Kolejną zaletą jest z pewnością uniwersalność drewna, która umożliwia tworzenie wyjątkowych mebli do każdego rodzaju wnętrza – salonu, kuchni czy sypialni. Niezależnie od tego, czy chcesz urządzić mieszkanie w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy nawet modernistycznym – w każdej z tych przestrzeni znajdzie się miejsce dla mebli z drewna. Drewno jest surowcem bezpiecznym. Nie powoduje alergii, gdyż nie zawiera szkodliwych substancji. Niewątpliwym atutem drewna jest też oczywiście jego odporność zarówno na negatywny wpływ czynników zewnętrznych jak i sam upływ czasu. Drewno, które jest odpowiednio pielęgnowane może służyć nam przez wiele długich lat. Jednak warto wybierać z głową – nie każdy outlet meblowy posiada wysokiej jakości drewno. Warto drewnianych mebli szukać u certyfikowanych dostawców.

Jakie są wady mebli z drewna? Meble drewniane, w przeciwieństwie do ich sztucznych odpowiedników nie są wodoodporne. Dlatego nie mogą być narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy nadmiar słońca. Niestety największym minusem jest zwykle wysoka cena produktów z drewna oraz konieczność starannej pielęgnacji.
http://congrazio.eu/blog