Bryły himmeli – minimalistyczne dekoracje z oplątwą

Wnętrza roślinne a bryły himmeli

Wraca moda na wnętrza roślinne. Tak! Wszelkie rośliny doniczkowe wracają do naszych domów i mieszkań. I to w jakim stylu… Pamiętacie wieszane na ścianach doniczki? Albo plecione ze sznurka koszyki, tak aby kwiaty doniczkowe podwiesić pod sufit? Pojawia się coraz więcej nowych, ciekawych, innowacyjnych rozwiązań w dekoracji roślinnej. Związane jest to również ze wzrastającym zainteresowaniem roślinami egzotycznymi, między innymi oplątwami, które nie potrzebują tradycyjnej doniczki z ziemią aby funkcjonować. Popularność zyskują bryły himmeli.

Oplątwy – rośliny powietrzne

Rośliny powietrzne, bo o nich mowa, czerpią składniki odżywcze z powietrza. Wystarczy je dwa razy w tygodniu spryskać wodą i raz w miesiącu zanurzyć w wodzie na kilka godzin. Potem mogą żyć zupełnie same – bez podłoża. To właśnie daje nam mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Pracowania Umysłu Pomysły znana jest między innymi z aranżacji roślinnych. Jedną z propozycji tej firmy dekoracja z oplątwą w roli głównej.

Pracownia Umysłu Pomysły to miejsce, w którym powstają ręcznie wykonane mosiężne bryły przestrzenne i minimalistyczne dekoracje wnętrz, dzięki którym roślinę można zawiesić w powietrzu lub przywiesić do ściany.

Inspirowane fińską ozdobą “himmeli” oraz polskim “pająkiem”, są współczesną interpretacją tradycji i nowoczesną ozdobą wnętrza. Mogą istnieć samodzielnie, są wtedy przykuwającym uwagę detalem, a mogą pomagać w ekspozycji roślin, stając się wyjątkową i fascynującą dekoracją.

Więcej stylizacji i pomysłów aranżacji z oplątwami na stronie pracowni Umysłu Pomysły.  Jest tam również sklep z gotowymi produktami do własnych aranżacji.

Czekamy na Wasze opinie przesyłajcie je w komentarzach lub dzielcie się nimi na naszym profilu Facebook

Zapraszamy do dyskusji.