Drewniane domki to zdrowa inwestycja

Eko Architektura to nowoczesna firma, zajmująca się projektowaniem i realizacją wysokiej jakości budynków z wykorzystaniem architektury drewna. Doświadczenie i marka została wywalczona dzięki krótkiemu terminowi produkcji, przy doskonałej jakości dodatkowo oferując najlepszą cenę rynkową. Najnowsze rozwiązania technologiczne sprawiają, że solidne konstrukcję można postawić w bardzo szybkim czasie, uprzedzając nawet największe wymagania. Dyrektor firmy Pan Przemysław Balcewicz, opowie nam więcej o idei firmy i perspektywie przyszłości drewnianej architektury.

Dz: Eko Architektura podbija rynek konstrukcji wykonanych z drewna. Skąd tak ogromna popularność na usługi?

Przemysław Balcewicz: Stawianie na innowacyjność i nowoczesność to główne założenia firmy. Przy zatrudnieniu wykwalifikowanych fachowców, którzy nie tylko są wyspecjalizowani w swojej dziedzinie, ale również potrafią zrozumieć potrzeby klientów i wyjść im naprzeciw. Ponad dziesięcioletnia działalność na rynku gruntuje niejako pozycję firmy, która jak słyszymy, cieszy się dobrymi opiniami wśród nabywców. Powodem bez wątpienia może być szeroki wachlarz usług oferowany przez firmę w kategorii konstrukcji drewnianych. Drewniane domki całoroczne są co prawda najczęściej wykonywaną usługą, ale to ze względu na potrzeby naszych klientów i pełne zaufanie do naszych projektantów i wykonawców. Poza tym oferta  Eko Architektura sięga również konstruowaniu domków letniskowych i ogrodowych, garaży, saun, altan i wielu innych projektów wykonanych z drewna. Jesteśmy również bardzo otwarci na indywidualne potrzeby każdego klienta, poważnie traktując wszystkie upiększenia jakie chciałby w projekcie zawrzeć. Zawsze staramy się szukać jak najlepszych rozwiązań dla niezdecydowanych nabywców, konsultując się z nimi i uzgadniając wszystko na bieżąco.

Dz: Bardzo często mówi się o pozytywnym wpływie drewna na nasze zdrowie. Co Pan, jako ekspert powie o tym materiale?

PB: Bez wątpienia jest to prawdą, gdyż nasze drewniane domki całoroczne są przede wszystkim ekologiczne. Drewno z natury działa uspokajająco, pomagając zwalczać stres i nerwowość, przy tym będąc idealnym rozwiązaniem również dla alergików. Zawarta w drewnie substancję jak żywica, zawierają olejki oddziałujące na nasz organizm kojąco przy tym poprawiając nasze samopoczucie i zdrowie. Układ oddechowy w pomieszczeniu drewnianym pracuje zupełnie inaczej, ze względu na idealną wilgotność powietrza przy zachowaniu odpowiedniej temperatury pomieszczenia. Nie bez powodu większość domków letniskowych nadmorskich czy górskich budowana jest z tego materiału. Udowodniono, że w drewnianych domkach doznaje się największego spokoju. Eko Architektura to nie tylko sam projekt i budowa obiektów, ale również troska o zdrowie i szczęśliwe warunki życia naszych klientów.

Dz: Jak przebiega proces budowy drewnianego domku całorocznego? Czy jest to skomplikowana operacja?

PB: Proces samej budowy domku nie jest skomplikowany. W razie problemów klient zawsze ma możliwość zwrócenia się do fachowców, którzy w razie potrzeby poprowadzą go w dalszych pracach. Samo stawianie konstrukcji jest jednak bardzo proste dla klienta wyposażonego w naszą specjalistyczną i bardzo przejrzystą instrukcję montażu. Bez problemu wznoszenie domku można wykonać w dwie osoby lub nawet samodzielnie. Poszczególne elementy tworzymy tak, by każdy był na tyle lekki, żeby nie stanowił problemu w przenoszeniu i montowaniu. Budowa nie wymaga również specjalistycznych narzędzi czy ciężkich maszyn budowlanych, a można ją wykonać przy pomocy zwykłego sprzętu, która większość z nas posiada. Wszystkie wymiary i wykresy podane są w instrukcji, z dokładnie opisanym sposobem montażu krok po kroku. Jednak powtarzam, że nasi wykwalifikowani specjaliści służą pomocą w każdej sytuacji, niezależnie od przyczyny wystąpienia problemu.