FRANKE ZDOBYWA TRZY NAGRODY RED DOT DESIGN AWARD 2021

Nagrodzone Red Dot 2021 nowości Franke: bateria Icon

Wyrafinowane wzornictwo i zaawansowane funkcje produktów Franke zostały docenione trzema nagrodami Red Dot Design Award 2021 w kategorii Product Design.

Jury Red Dot Design Award 2021, najważniejszej i najbardziej pożądanej międzynarodowej nagrody w dziedzinie wzornictwa, przyznało nagrodę kolekcji piekarników Mythos oraz nowym bateriom kuchennym Icon i Lift. Trzy wyróżnienia, po raz kolejny podkreślają doskonałość produktów szwajcarskiej marki, która jako jedyna oferuje kompletne wyposażenie kuchni. Od zlewozmywaków, baterii, piekarników, płyt grzewczych, okapów, po systemy do sortowania odpadów i rozdrabniacze. Urządzenia Franke tworzą kompletne systemy kuchenne odpowiadające potrzebom różnych użytkowników.

 

Mythos – gdy wzornictwo i technologia łączą się ze sztuką

Nowe piekarniki Mythos stanowią doskonałą syntezę stylu i wysokiej wydajności. Eleganckie połączenie czarnego szkła z elementami ze stali czarnej lub szlachetnej zwrócą uwagę osób lubiących otaczać się pięknem i designerskimi detalami. Nowe piekarniki Mythos wyróżniają się zaawansowanymi, przyjaznymi funkcjami. CookAssist to programy automatyczne z idealnie dobranym czasem i temperaturą pieczenia różnych dań. W zależności od modelu jest ich od 9 do 60. Dotykowy kolorowy wyświetlacz TFT sprawia, że przygotowywanie potraw staje się bardziej intuicyjne i kreatywne. Komora XL o pojemności do 73 litrów pozwala na przygotowywanie do 4 potraw jednocześnie. Najnowszej generacji piekarniki Mythos są prawdziwymi sprzymierzeńcami w osiąganiu doskonałych kulinarnych rezultatów.

Franke piekarnik Mythos stal szlachetna – nagrodzony w Red Dot Design Award 2021 w kategorii Product Design
Franke piekarnik Mythos czarna stal – nagrodzony w Red Dot Design Award 2021 w kategorii Product Design

Icon i Lift – innowacyjne baterie do nowoczesnej strefy zmywania

Jury konkursu Red Dot Design Award 2021 nagrodziło również dwie absolutne nowości w kolekcji baterii, potwierdzając pozycję Franke jako lidera w tym segmencie. Dwa produkty zaprojektowane tak, by harmonijnie połączyły się nie tylko ze zlewozmywakiem, ale też z pozostałymi sprzętami, tworząc spójną estetycznie aranżację.

 

Icon oznacza współczesny styl i innowacyjny design, doskonałą równowagę pomiędzy estetyką inspirowaną naturą a maksymalną funkcjonalnością. To oryginalna i nowoczesna bateria, dostępna w wersji ze stałą i wyciąganą wylewką oraz trzech ekskluzywnych wykończeniach (chrom, stal optyczna i matowa czerń). W obu modelach korzystamy ze zwartego strumienia laminarnego. A wersję z wyciąganą wylewką dodatkowo przełączymy przyciskiem na delikatny prysznic.

Franke nowa bateria Icon – nagrodzona w Red Dot Design Award 2021 w kategorii Product Design
Franke nowa bateria Icon nagrodzona w Red Dot Design Award 2021 w kategorii Product Design

Bateria Lift jest równie innowacyjna, elegancka i zgrabna. Model ma wyciąganą wylewkę z funkcją prysznica. Z kolei specjalny aerator daje zwarty laminarny strumień wody, eliminuje jej rozpryskiwanie i hałas. Charakterystyczna opływowa forma baterii zapewnia jej łatwe czyszczenie oraz maksymalną odporność na zarysowania i korozję. Dzięki temu długo będziemy cieszyć się jej nienagannym wyglądem. Natomiast wysoka jakość, precyzja wykonania i dwa dostępne wykończenia: chrom i czarna stal sprawiają, że Lift pasuje zarówno do stylu klasycznego, jak i nowoczesnego.

Franke nowa bateria Lift – nagrodzona w Red Dot Design Award 2021 w kategorii Product Design

 

– Naszą misją jest zaoferowanie konsumentom produktów łączących wyrafinowane wzornictwo z zaawansowaną technologią. A nagroda Red Dot jest dla nas zaszczytem oraz dodatkową zachętą do poszukiwania rozwiązań wyprzedzających potrzeby użytkowników. Pragniemy umożliwić każdemu stworzenie kuchni, która w najdrobniejszych szczegółach odzwierciedla jego oczekiwania – podsumowuje Katarzyna Niezabitowska-Baj, PR & Event Manager. www.franke.pl