Jak często powinno się smarować bramę garażową?

Czy Twoja brama garażowa hałasuje przy otwieraniu? Bramy garażowe, które nie są regularnie konserwowane i smarowane, mogą stać się głośne i w końcu przestać działać. Jednym z najlepszych sposobów na wyciszenie bramy garażowej i przedłużenie jej żywotności jest smarowanie jej co sześć miesięcy. Uwalnia to zakres ruchu bramy i ułatwia otwieraczowi otwieranie i zamykanie drzwi. Jeśli zastanawiasz się, jak nasmarować bramę garażową, czytaj dalej! 

Prace przygotowawcze

Przed nasmarowaniem bramy garażowej należy wykonać kilka ważnych czynności konserwacyjnych. Oto szybka lista rzeczy do zrobienia przed użyciem smaru do bram garażowych. Dokręć każdą część swojej bramy. Upewnij się, że nakrętki i śruby są dobrze dokręcone, ale nie dokręcaj ich zbyt mocno. Należy również sprawdzić, czy nie ma zużytych części i w razie potrzeby wymienić je. Sprawdź rolki. Większość rolek ma rozszczelnione łożyska, w których gromadzi się brud i które z czasem ulegają uszkodzeniu. Kiedy rolki ulegają uszkodzeniu, chwieją się w szynie i powodują hałas. Sprawdź zawiasy. Zużyte zawiasy mogą być głośne i powodują, że drzwi wiążą się w każdej sekcji podczas otwierania. Dokręć łańcuch otwieracza drzwi garażowych. Luźny łańcuch będzie wydawał dźwięki uderzeniowe i powodował szarpanie drzwi. Następnie należy dokonać wyboru właściwego smaru do bram garażowych. Po wykonaniu tych podstawowych czynności konserwacyjnych można przystąpić do smarowania bramy garażowej.

Smar do bram garażowych znajdziesz na stronie: https://dbamyobramy.pl/suchy-smar-p-4.html

Smar do bram garażowych – jak właściwie wybrać?

Być może zastanawiasz się, jak nasmarować bramę garażową, ale wszystko zaczyna się od wyboru odpowiedniego produktu. Szukaj sprayów silikonowych lub białego smaru litowego przy wyborze smaru do drzwi garażowych. Aerozole są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wstrzykiwanie smaru do małych ruchomych części. Standardowe środki odtłuszczające, smar mechaniczny i olej silnikowy są podatne na gromadzenie się brudu i kurzu, dlatego należy unikać tych produktów. Silikon w sprayu – produkty te są zazwyczaj wyposażone w długą, cienką słomkę, która utrzymuje spray w ryzach. Przystawki te są również pomocne, jeśli chodzi o wprowadzanie smarów do małych przestrzeni. Produkty silikonowe są trwałe i zachowują się w różnych temperaturach. Biały smar litowy – ten produkt jest nakładany ręcznie, więc jest nieco bardziej niechlujny niż aerozole. Oznacza to jednak, że łatwiej jest go równomiernie rozprowadzić. Biały smar litowy jest wykonany z mydła i oleju, więc nie jest korozyjny i dobrze przylega do metalu.

Jak nasmarować bramę garażową?

Nie jesteś pewien jak nasmarować bramę garażową? Najważniejsze jest, aby być dokładnym i upewnić się, że masz wszystkie ruchome części. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami krok po kroku, aby nasmarować drzwi garażowe. Zamknij drzwi garażowe i wyłącz zasilanie otwieracza (jeśli go masz). Przetrzyj wewnętrzną i zewnętrzną stronę prowadnic wilgotną szmatką, aby usunąć brud i zanieczyszczenia. Nigdy nie używaj smaru na prowadnicach, ponieważ utrudnia to ruch rolek i zmusza otwieracz do cięższej pracy. Jeśli masz problemy z czyszczeniem prowadnic, możesz użyć środka do czyszczenia hamulców samochodowych, aby poluzować brud. Otwórz drzwi i nasmaruj każdy z zawiasów w miejscu, gdzie spotykają się z zagięciem szyny. Dokładnie nasmaruj rolki, w tym małe łożyska kulkowe wewnątrz każdej rolki. Pamiętaj, aby wytrzeć nadmiar smaru, aby nie dopuścić do rozregulowania bramy. Co najważniejsze, nigdy nie smaruj rolek nylonowych. Nasmaruj sprężyny i płytki łożyskowe w górnej części bramy garażowej. Upewnij się, że otwierasz i zamykasz drzwi, aby równomiernie rozprowadzić smar. Nasmaruj ramię i zamek (jeśli je posiadasz), aby ułatwić ręczne zamykanie drzwi. Pamiętaj, aby nasmarować również dziurkę od klucza i duży pałąk na górze drzwi. Nasmaruj górną część szyny (w której jeździ łańcuch) i rozprowadź smar wokół niej za pomocą szmatki. Nie musisz smarować łańcucha, ponieważ posiada on już naturalny środek smarny.