Jakie meble na taras? Ekspert Mebli Ogrodowych OUTLIV. radzi

Taras z powodzeniem może stać się naszą ogrodową strefą relaksu. Jak stworzyć miejsce, w którym z przyjemnością będziemy wypoczywać? Przy zakupie mebli ogrodowych oraz dodatków, zadbajmy o ich dobrą jakość. Meble, które są przeznaczone do użytkowania na zewnątrz, powinny być odporne na wodę, promieniowanie UV i temperatury.


Na zewnątrz sprawdzają się meble z polirattanu, z aluminium czy stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych, a także z odpowiednio zaimpregnowanego drewna. Dzięki temu z zakupionych mebli na taras będziemy mogli korzystać przez wiele sezonów.


Zestawy polirattanowe od OUTLIV. są odpowiednie do użytkowania na zewnątrz dzięki dużej odporności na warunki atmosferyczne. Przy wyborze mebli na taras powinniśmy wziąć pod uwagę rodzaj naszego budynku, jego styl i wykończenie. Ważne jest także podłoże naszego tarasu, np. ceramiczne kafle, kamień, drewno czy beton. Jeśli przemyślimy całą aranżację, nasz taras będzie wyglądał spójnie i harmonijnie.

Meble na taras – przeznaczenie

Wielbiciele weekendowych spotkań przy grillu najczęściej wybierają zestawy ogrodowe stołowe. Mogą to być modne zestawy z polirattanu lub klasyczne zestawy z drewna. Dla nowoczesnych domów, przedłużeniem salonu na tarasie mogą być meble z metalu. Najczęściej są bardzo nowoczesne, wykonane z lekkiego aluminium lub stali fabrycznie zabezpieczonej przed wilgocią. Są bardzo praktyczne. Aluminium poza przetarciem z kurzu nie wymaga żadnych zabiegów.

Osoby, które lubią leniwy wypoczynek wybierają klasyczne komplety wypoczynkowe. Co ciekawe – marka OUTLIV. proponuje wiele kompletów łączących oba te rozwiązania – na przykład sofy i fotele z wysokim stołem. Dzięki temu nawet przy mniejszym tarasie możemy stworzyć wygodną przestrzeń i do posiłków, i do leniwego wypoczynku.


Dla osób, które lubią się wygrzewać na słońcu, dobrym sposobem na urozmaicenie wystroju tarasu będą wygodne leżaki. Również zgrabna kanapa a la wyspa ogrodowa o szerokim, miękkim siedzisku wzbogaconym poduszkami zapewni komfort zarówno w pozycji siedzącej jak i leżącej. Ogromnym atutem takich rozwiązań jest daszek, który możemy rozłożyć za każdym razem, kiedy chcemy osłonić się przed słońcem, wiatrem lub deszczem.


Bardzo atrakcyjnym i stylowym rozwiązaniem jest też wiszący fotel ogrodowy. Obecnie designerskie fotele podwieszane na haku lub specjalnym stelażu zajęły miejsce klasycznych huśtawek ogrodowych. Mają one formę KOKONU o bujanej konstrukcji. Zawsze wypełnione miękką poduszką.


Na koniec, kiedy zdecydowaliśmy się na meble, warto pomyśleć o parasolu. Intensywne słońce lub niespodziewane opady mogą skutecznie ostudzić zapał do odpoczynku na zewnątrz.

Nowoczesne parasole od OUTLIV. należą do najbardziej designerskich na rynku. Mają duże czasze, występują w modnych kolorach, osadzone na solidnych, aluminiowych stelażach, zachowują pion i stabilność. Parasole dostępne są w kilku wersjach, w zależności od potrzeb klienta, różnią się wielkością, kształtem czaszy, regulacją oraz budową.

 

Więcej na: www.outliv.pl