Jakie piękne wnętrze – czy to kuchnia?

Przyjęliśmy traktować kuchnię jako osobne wnętrze. Nawet tę otwartą na salon, korespondującą z nim estetycznie, podporządkowujemy praktycznym funkcjom. Co się jednak stanie, gdy przedefiniujemy to założenie i stworzymy wyrafinowane, nastrojowe wnętrze pełniące rolę kuchni?

Nieważka i przejrzysta. Balansująca na budujących architektoniczny spektakl liniach światła. Intuicyjnie odpowiadająca na potrzeby współczesnego konesera. Kuchnia SLX jest kolejnym krokiem w niemal stuletniej historii marki SieMatic, której świat zawdzięcza meble bez uchwytów. Jej główna idea opiera się na tym, by kuchnię potraktować jak wnętrze, od którego oczekujemy nie tylko funkcjonalności, ale i wrażeń zmysłowych. Żeby tworzyła ona z całym wnętrzem jedność.

 

Światło jako architektoniczna rama

Kuchnię SieMatic SLX określa dotyk. Sercem nowej koncepcji jest przeprojektowany, zagłębiony uchwyt. Idealny kąt, przyjemna struktura i wyrafinowane materiały. Określa ją również zmysłowa przyjemność płynąca z obserwowania czystych form mebli kuchennych wpisanych w kontury światła.
W kuchni SieMatic SLX światło i linie łączą się w wyjątkowej symbiozie – mówi Joanna Franaszek ze Studio Forma 96. – Subtelnie zintegrowane w szczelinach uchwytu oświetlenie jest kluczowym elementem projektu. Blaty, wyspy sprawiają wrażenie nieważkich, co nadaje całości lekkości i finezji. I jeszcze możemy tym oświetleniem sterować, ustawiając temperaturę barwową według własnego nastroju.
Ta charakterystyczna dla nowego SieMatic SLX lekkość jest też widoczna w wysokich szklanych szafkach – witrynach z wysuwanymi szufladami, które wydają się wręcz unosić w przestrzeni. Kuchnia i wnętrze domu łączą się dzięki tym estetycznym zabiegom tworząc jedną przestrzeń. Ta sama troska o piękno formy i siłę funkcji realizowana jest w misternie zaprojektowanych wnętrzach szaf i szafek SieMatic SLX, z zapewnioną dużą ilością miejsca na akcesoria, eleganckie sztućce i zastawę. Bo mimo swojego estetycznego wyrafinowania ta kuchnia nie jest na pokaz. Zaprojektowano ją z myślą o ludziach, dla których gotowanie jest pasją.


W kuchni SieMatic SLX światło i linie łączą się w wyjątkowej symbiozie.

 


Swoboda projektowania

Kuchnia SieMatix SLX to otwarta koncepcja wpisana w ramy liniowego oświetlenia. Nigdy nie jest taka sama. Różnorodność materiałów, tekstur i kolorów stanowi dobrą podstawę do realizowania rozmaitych estetycznych wizji. Ton w ton? Kontrastowe akcenty? Satynowy mat lub efektowny połysk? Gustowny fornir, połyskujący metal? Komfort wynikający z modułowości i elastyczności wszystkich zastosowanych tu rozwiązań jest unikatowy.

– Ponad 30 lat temu SieMatic urzekł nas zarówno bezkompromisową jakością jak i bardzo progresywnym podejściem do projektowania kuchni – mówi Joanna Franaszek ze Studio Forma 96. – Przypadła nam do gustu filozofia opierająca się na przekonaniu, że kuchni powinno być tyle, ilu jest ich właścicieli. SieMatic konsekwentnie realizuje ideę, że to jej użytkownik decyduje nie tylko o zastosowanych kolorach czy materiałach wykończeniowych, ale również o każdym detalu. Kuchnie niemieckiej marki są też przygotowane na każdą ewolucję w naszym życiu. Wnętrza szaf i szafek można w każdej chwili dopasowywać do nowych okoliczności. To przecież właśnie kwintesencja dzisiejszych czasów, w których chcemy mieć wnętrza, które tchną niepowtarzalnością, a zarazem są gotowe na zmiany.

Każda kuchnia SieMatic SLX jest inna, i każda równie wyjątkowa. Jak jej właściciel.

Kuchnie SieMatic dostępne są w poznańskim i warszawskim showroomie Studio Forma 96.

Więcej na: www.sf96.pl

Studio Forma 96 to dwa showroomy zlokalizowane w Poznaniu i Warszawie, oferujące luksusowe meble do przestrzeni domowych. Od ponad 30 lat Studio Forma 96 wspiera Inwestorów i Architektów w urządzaniu wysmakowanych estetycznie, funkcjonalnych wnętrz, które zaspokajają najbardziej wymagające oczekiwania. Współpracują wyłącznie z najlepszymi światowymi markami, projektującymi i produkującymi z uwagą, troską o środowisko, w oparciu