Luksusowa jadalnia, 30 inspiracji

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, ile jest odcieni szarości? Z pewnością nie dlatego, że większość ludzi myśli o nim – zwykły, nudny, monotonny kolor, który w żaden sposób nie może ozdobić wnętrza. W rzeczywistości istnieje wiele odcieni, które pojawiają się w palecie szarości: srebra, stali, koloru mokrego asfaltu, popiołu, zadymionego, perła i wielu innych.

Dziś przedstawiamy 30 niesamowitych pomysłów na jadalnię

Szary kolor bardzo lubi nowoczesnych projektantów, którzy widzą w nim ogromny potencjał. Oczywiście nie we wszystkich, w szczególności w jasnych odcieniach, na przykład szaro-fioletowe, szaroniebieskie, szaro-brązowe. Ciemny szary praktycznie nie jest używany ze względu na jego mroźność i nadmierną neutralność.

 

 

 

Kolor ten jest wyjątkowo funkcjonalny – może wizualnie rozszerzyć granice pomieszczenia i znacznie zwiększyć przestrzeń. Ta opcja jest idealna dla małych pomieszczeń, które potrzebują jakiegoś “rozciągnięcia”.

KORZYŚCI

Szara paleta cieszy się dużą popularnością, urządzając kuchnię w odcieniach tej skali, możesz mieć pewność, że ma znaczenie, nowoczesność. Dla szarej jadalni, ten kolor może doprowadzić do wnętrza nut szlachty, luksusu, a nawet eleganckiego – srebrzyste odcienie zawsze wyglądają luksusowo i nowoczesne. Praktycznie każdy styl wnętrza będzie wyglądał ekologicznie i atrakcyjnie, jeśli dobierzemy odpowiednie odcienie szarości.

WSZECHSTRONNOŚĆ

Zdumiewająca zdolność szarego koloru do harmonizacji ze wszystkimi innymi odcieniami pozwala na wdrożenie dowolnego pomysłu. Jednocześnie szara jadalnia stanie się przytulna i spokojna. Kolor wyróżnia się pewną szlachetnością. Ściany, pomalowane w tym kolorze, nadają pomieszczeniu stylowy i spektakularny wygląd. Możesz zróżnicować wnętrze za pomocą zasłon, poduszek o jasnych kolorach, które w innej sytuacji mogą wyglądać niewłaściwie i śmiesznie. Możesz pokonać ten kolor, stosując go w kolorystyce dywanu lub podłogi.

Dobre oświetlenie

Jeśli szarość jest używana w nasyconych, ciemnych kolorach, można rozcieńczyć je śnieżnobiałymi odcieniami, zarówno w elementach dekoracyjnych, jak i mebli. Bardzo ważne jest oświetlenie. Jest pożądane, aby było naturalne. Źródła sztucznego światła powinny mieć drugorzędną rolę. Szary kolor, w zasadzie, odnosi się do jasnego schematu kolorów, który pozwala na wypełnienie pomieszczenia światłem o każdej porze roku. Wyobraź sobie opcję z dużymi otworami okiennymi, które dostarczają nieograniczoną ilość światła.

 

Wszystkie odcienie szarości należą do barw neutralnych i achromatycznych, czyli niekolorowych – są czyste, bez dodatku kolorowych pigmentów. Trudno niektóre z nich odróżnić i nazwać. Mnogość odcieni koloru szarego odzwierciedli nam chociażby paleta barw neutralnych z wzornika kolorów NCS.

Odcienie szarości znalazły zastosowanie w Waszych domach? Pokażcie własne aranżacje z szarościami w roli głównej. Najciekawsze zamieścimy na łamach naszego portalu.

 

Teraz i Ty możesz tworzyć decodom.pl + dodaj artykuł