Metamorfoza starej toaletki

Zarówno Toaletka jak i taborecik są dziś nie do poznania. Zapraszamy do zapoznania się z metamorfozą toaletki od TETE concept

Pomysł zrobienia mebla w takim stylu podsunął mi mój ostatni projekt mieszkania do katalogu sprzedaży pewnego Warszawskiego dewelopera. Było to mieszkanie Boho, gdzie panował miszmaż stylów – gatunków mebli, tkanin, struktur, kolorów i wzorów…

Jednym słowem niczego tam nie brakowało, było “na bogato”.

Kolory turkus, zieleń połączone ze złotem dają efekt barokowego bogactwa, z drugiej zaś strony są dość kiczowate, jednak w dzisiejszych stylizacjach Boho i nie tylko wspaniale by się odnalazły jako swoistego rodzaju “smaczki” kompletnie z innej bajki…

Stąd tez pomysł na zdrobienie stylizacji w takim klimacie.

Toaletka, którą kupiłam na pchlim targu była w opłakanym stanie.

Miała popękany blat, brakowało jej elementów sztukaterii i wymagała dużo pracy.

Zrobienie jej na biało, wymagało by bardzo precyzyjnego zdjęcia z niej farby, natomiast technika postarzania akceptuje nierówności na meblu, wręcz wykorzystuje się takie jako dodatkowy atut składający się na efekt końcowy. Dlatego postanowiłam pobawic się kolorem i nadac jej nietuzinkowego wyglądu.

Zabawę zaczęłam od zeszlifowania warstw, które odpadały, gdyż były popuchnięte od zbierającj się na niej wody.

Drugi etap, to wyszpachlowanie dziur, oraz dorobienie drobnych elementów brakującej sztukaterii. Wykorzystałam do tego szpachlę do drewna.

Następnie poczekałam aż wyschnie i wzięłam się za malowanie. Do uzyskania tak bogatego efektu użyłam czterech kolorów farby kredowej, lakieru oraz odrobinę wosku.

Malowałam farbami Annie Sloan -1. jako podkład zastosowałam – Old Ochre,2 – Florence,3 – Provence, 4 – Abusson Blue. następnie przecierka, cieniowanie i lakier, a na koniec odrobinę ciemnego wosku.

Na nóżkach i sztukaterii akrylowe złoto Rust-Oleum Mettalic.

Zarówno Toaletka jak i taborecik jest dziś nie do poznania: wymieniona w siedzisku gąbka, tkanina oraz taśma ozdobna – wygląda mega Barokowo. Niestety lustro jest dość stare i mimo wszelkich starań wymaga wymiany, ale to tylko lustro.

Efekt końcowy przeszedł nawet moje oczekiwania. Więcej projektów znajdziecie na TETE concept