Natura, kolory i minimalizm – ogrodowe trendy w 2022 roku

W sezonie wiosna-lato nie zabraknie inspiracji zarówno dla fanów klasyki jak i bardzo odważnych miłośników relaksu w ogrodzie. Dominującymi tematami będą więc powrót do natury, energetyczne kolory retro oraz minimalizm.

1. Styl retro – inspirowany latami 50,60,70 – tymi. XX w.

Dominują mocne i wyraziste kolory: zieleń, żółć, czerwień, pomarańcz, fiolet, róż, turkus i złoto. Najmodniejszym połączeniem kolorystycznym będzie połączenie bieli i czerni oraz czerwieni i mięty. Gatunkami dominującymi w ogrodzie w stylu retro będą takie gatunki roślin jak: chryzantemy, mieczyki, dalie, kosaćce w kolorach : pomarańcz, fiolet i czerwień.

2. Styl Japanadi

Charakteryzujący się komfortem, funkcjonalnością i minimalizmem. Ten styl to połączenie japońskiego i skandynawskiego designu. Meble skandynawskie wykonane z jasnego drewna o miękkiej i prostej linii wspaniale komponują się z meblami w stylu japońskim. Ich cechy charakterystyczne to bejcowane lub malowane drewno o bardziej wyrafinowanych kształtach.

Na tarasach i ogrodach możemy więc łączyć proste formy mebli z bardziej ekstrawaganckimi kształtami. Chłodny skandynawski minimalizm możemy przełamać np.: donicami wykonanymi ze słomy. Dodatek w postaci dywanu pięknie wyodrębni nam strefę jadalną ze stołem i fotelami z wikliny. Rośliny , które powinniśmy zastosować to : świerki, sosny, jodły, jałowce, kosodrzewiny, wrzosy, tawuły, jaśminowce i trawy ozdobne.

3. Styl śródziemnomorski

Ppodstawą tego stylu są kolory takie jak: odcienie błękitu i eleganckiego granatu. Połączenie jasnego drewna mebli oraz błękitnych i granatowych dodatków kolorystycznych wspaniale oddadzą śródziemnomorski charakter i klimat ogrodu. Rośliny, które powinny się w nim znaleźć to : lawenda, róża, zioła( majeranek, rozmaryn, szałwia, bazylia, koper, tymianek, mięta), ostrokrzew i kosodrzewina.

Wszystkie dzisiejsze trendy skłaniają się ku lekkości, a wśród nich są także podwieszane siedziska w stylu boho. Jedną z najgorętszych nowości ogrodowych są meble nowoczesne, proste i jednocześnie eleganckie.

Jeśli poszukujesz mebli ogrodowych z pewnością odnajdziesz je

w Outlecie Mebli Ogrodowych pod Poznaniem.

Facebook https://www.facebook.com/outletmebliogrodowych

Telefon 787973023