Naturalne świece sojowe – w czym są lepsze od zwykłych świec?

Miłośnicy pięknie pachnących nastrojowych świec mają dziś ogromny wybór. W sprzedaży dostępnych jest wiele ich rodzajów. W sklepach znajdziemy zarówno tradycyjne świece parafinowe i woskowe, jak i naturalne świece sojowe. Spośród nich najlepszym wyborem są jednak świece sojowe. Dlaczego? Wytwarza się je z nietoksycznego i biodegradowalnego wosku sojowego. Sojowe świece to naturalne produkty przyjazne dla naszego zdrowia i bezpieczne dla środowiska.

Naturalne świece sojowe i ich najważniejsze zalety

Sojowe świece produkowane są z naturalnych, nietoksycznych i przyjaznych dla środowiska substancji. Do ich wytwarzania wykorzystuje się niemal wyłącznie naturalny wosk sojowy. Tak przygotowane produkty są ekologiczne, co czyni z nich świetny wybór dla osób przywiązujących szczególną wagę do zdrowego i zgodnego z naturą trybu życia. Warto również wiedzieć, że świece naturalne nie są testowane na zwierzętach. W ich składzie nie znajdziemy substancji alergizujących. To czyni z nich idealny produkt dla alergików, rodzin z dziećmi oraz domów, w których oprócz ludzi mieszkają także zwierzęta.

Niezwykle istotną zaletą, jaką posiadają świece naturalne z wosku sojowego, jest znacznie dłuższy czas ich palenia. Przewyższa on o około połowę inne rodzaje świec obecnie dostępnych w sprzedaży. W trakcie ich spalania wytwarzana jest także znacznie mniejsza ilość dwutlenku węgla, która następnie trafia do powietrza w naszym domu. Ponadto, sojowe świece nie brudzą także trwale powierzchni. Nawet, jeśli podczas użytkowania świecy sojowej na nasze meble lub ubrania dostanie się odrobina wosku, w prosty sposób usuniemy go za pomocą zwykłej wody z dodatkiem mydła.

Aromatyczne świece naturalne wprowadzą Cię w świetny nastrój

Świece sojowe są nie tylko zdrowe i znacznie wydajniejsze od tradycyjnych świec, ale także pomagają w wyczarowaniu w każdym domu niepowtarzalnego klimatu. Świece naturalne emitują bowiem nie tylko przyjemne delikatne światło, które od razu kojarzy się nam z ciepłem domowego ogniska i relaksem, ale także mogą zawierać w swoim składzie naturalne olejki eteryczne, które są świetną (i zdrowszą!) alternatywą do tradycyjnych odświeżaczy powietrza.

Świece naturalne wzbogacone naturalnymi olejkami eterycznymi pozwalają na uzyskanie nie tylko nastrojowego klimatu w naszym salonie, sypialni czy łazience, ale także wypełniają wnętrze domu przyjemnym, naturalnym zapachem, który pobudza nasze zmysły oraz pozwala jeszcze lepiej się zrelaksować.

Sojowe świece ze względu na niską emisję CO2 możemy bezpiecznie palić zdecydowanie dłużej od tradycyjnych świec parafinowych bez obaw, że regularne korzystanie z ich blasku negatywnie odbije się na zdrowiu i samopoczuciu całej rodziny. Mimo, że są one nieco droższe w zakupie od zwykłych świec, naturalne ręcznie robione świece sojowe w Artyferia są najlepszym wyborem, jeśli zależy nam na wyjątkowym klimacie, pięknym i naturalnym zapachu oraz bezpieczeństwie ich regularnego użytkowania.