Nowoczesność w naturalnej oprawie

Siła prostoty i piękno natury – tak można najkrócej opisać kuchnię Z1 marki ZAJC. Znajdziemy tu trzy modernistyczne formy mebli oraz trzy wiodące materiały wykończeniowe, które wprowadzają przyjemny dla zmysłów balans. Bo piękno natury to właśnie jej prostota.

 

Minimalizm udomowiony

Żyjemy w czasach hybrydowych, w których zacierają się podziały na różne kategorie. To, co miało swoją czytelną definicję – dziś ewoluuje, zmienia się dosłownie na naszych oczach. Obserwujemy to w naszych domach i trendach, które podpowiadają nam, jak je urządzić. Zauważmy, jak ogromną przemianę przeszedł na przykład minimalizm, który do niedawna kojarzył się z czymś surowym i zimnym w odbiorze. Ostatnie lata przynoszą jego zupełnie inne oblicze: ciepłe i przyjazne. I właśnie w tej wersji pokochaliśmy minimalizm jeszcze bardziej. I to stąd bierze się popularność japandi. Stylu, który pokazał łagodniejsze oblicze minimalizmu.

Natura górą

Minimalizm w swoim DNA ma również marka ZAJC. Kuchnie polskiego producenta bazują na geometrii i prostych liniach. Ich wzornictwo wyróżniają architektoniczne podziały i dopracowane, wyrafinowane detale. Wrażenie robi równieżautorska paleta wykończeń ZAJC, której odpowiedni balans wnosi tę szczególną subtelną elegancję. W modelu Z1 postawiono na naturę. Wysoka zabudowa wykonana jest z forniru dębowego o szczotkowanej powierzchni w autorskim wybarwieniu, które wydobywa usłojenie i miękko załamuje światło. Drzwi zintegrowane są z uchwytem wykonanym z naturalnego drewna, w tym samym wykończeniu. Blat wyspy to naturalny kwarcyt, w którym antracyt tła łagodzą rozmyte smugi szarych żyłek. Z kolei fronty wyspy pokrywa głęboko matowy lakier w odcieniu antracytu. Materiały te łączy naturalny rodowód i odwołania do barw ziemi, ale nie tylko. Estetycznym spoiwem kolekcji jest mat, niekiedy tylko przełamany błyskiem stalowych urządzeń.

Kuchnia Z1 to nie tylko spokojna, elegancka estetyka, ale również intuicyjna funkcjonalność. Wyspa jest szeroka i zapewnia dostęp z każdej strony. Szafki otwiera się dzięki bezuchwytowemu systemowi listwowemu, a przestronne szufladki z przemyślanymi podziałami pozwalają łatwo posegregować kuchenne wyposażenie. Kuchnia ma ponadczasowy wymiar, ale wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego użytkownika – komentuje Justyna Zajc.

Więcej na: www.zajc.pl