PODŁOGI QUICK-STEP WE WNĘTRZACH ZAINSPIROWANYCH WAKACJAMI NA ŁONIE NATURY 

Marzysz o spędzeniu wakacyjnych dni w domku plażowym na Ibizie lub w willi na tropikalnej Bali? A może bardziej odpowiada Ci bungalow w sąsiedztwie norweskich fiordów lub kanadyjskich lasów? Zainspiruj się ulubionym miejscem odpoczynku i wprowadź do swoich wnętrz nastrój letnich dni, by cieszyć się atmosferą wakacji przez cały rok.

 

JAK W DOMKU NA PLAŻY

 

Jednym z nieskończonych źródeł inspiracji, które pomoże Ci wprowadzić do własnego domu wakacyjny nastrój, jest morze. Na początek warto wspomnieć o ferii morskich kolorów, które pozwolą Ci uzyskać wiele ciekawych rozwiązań przy niewielkim wysiłku. W tym kontekście można na przykład zdecydować się na klasyczny styl marynarski kojarzący się z wybrzeżem Morza Północnego lub lazurowe odcienie niebieskiego, wprowadzające atmosferę znaną z wysp Morza Egejskiego. Łącząc te barwy z bielą w łatwy sposób można wprowadzić do wnętrza dużo światła. Efekt przestrzeni można dodatkowo wzmocnić stosując naturalne materiały, takie jak wiklina, juta i len. Ciekawym elementem aranżacji okaże się także stół z rusztowań z zahartowanego pogodą drewna. Inne interesujące rozwiązanie to wprowadzenie subtelnych detali, takich jak doniczki z trawą wydmową lub muszle zebrane jako pamiątki z podróży. Jednakże, jeśli interesuje nas pełna metamorfoza wnętrza, idealnym punktem wyjścia będzie wybór odpowiedniej podłogi.

 

W nowej kolekcji Illume firmy Quick-Step znajdziemy na przykład betonową podłogę w odcieniu ostryg, którą można zamontować w całym domu jako poetycką odę do morza. Oprócz subtelnego wzoru muszli i kamieni, podłoga ta ma również wszystkie zalety Vinyl Flex – miękkich i elastycznych podłóg winylowych Quick-Step. W przypadku tego rozwiązania nie trzeba stosować profili, będzie więc ona idealnie prezentować się w szczególności na dużych powierzchniach. Podłogi Quick-Step można montować z użyciem kleju lub systemu zatrzasków Uniclic. Dodatkowym jej atutem jest fakt, że nie generuje ona pyłu, a do montażu nie jest wymagana pilarka. Oznacza to bezstresową instalację podłogi w bardzo krótkim czasie.

DOMEK W LESIE

 

Nie jesteś typem plażowicza? Żaden problem! Chata z bali nad jeziorem w Kanadzie lub domek na drzewie z widokiem na norweskie fiordy także mogą stanowić bogate źródło inspiracji. W aranżacjach inspirowanych tego typu architekturą często stosuje się różne odcienie zieleni, jednak stonowane odcienie ziemi i bogate barwy – od ochry po słonecznikową żółć – również przywodzą na myśl świat natury. Przy odpowiednim oświetleniu takie zestawienia kolorystyczne umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów światłocienia, które kojarzyć mogą się z zamglonym lasem, gdzie pierwsze promienie słońca przeganiają ciemność nocy.

 

Jeśli chodzi o tekstury, inspirację można czerpać nie tylko z flory, ale także fauny. W tym kontekście dobrze sprawdzą się przyjemne w dotyku materiały, takie jak wełna, pierze i puch, czy elementy wystroju z powtarzalnymi sekwencjami i wzorami. Oczywiście w tak urządzonym wnętrzu nie może zabraknąć pieca opalanego drewnem, przytulnego fotela z ciepłymi kocami i dekoracyjnymi poduszkami. I wreszcie – co nie mniej ważne – niezbędnym elementem do stworzenia atmosfery domu otoczonego naturą jest zastosowanie drewna – zarówno w postaci mebli, jak i okładzin ściennych, a także oczywiście podłogi. Idealnym wyborem będzie tu jedna z podłóg Capture firmy Quick-Step. To kolekcja laminatów, które oddają czar naturalnego drewna lepiej niż jakakolwiek inna podłoga dostępna na rynku. Ponadto modele te łatwe są w utrzymaniu, nie trzeba więc martwić się w sytuacji, gdy ktoś po długim spacerze po lesie wejdzie do domu z butami pokrytymi błotem.

Więcej na: Quick-Step