Regały w stylu loft – sprawdź, do jakich wnętrz pasują!

Regał w stylu loft to jeden z modniejszych elementów wystroju mieszkania. Jego prosta i minimalistyczna forma sprawia, że bez trudu wkomponuje się w stylistykę wielu pomieszczeń. Zastanawiasz się, do jakich wnętrz pasuje? Nie wiesz, z czym możesz go połączyć? Odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!

Jak wygląda regał w stylu loft?

Styl loftowy, zwany też industrialnym, słynie z dużych otwartych przestrzeni. Pojawiają się w nich meble i dodatki wykonane z takich materiałów jak:

– metal,

– drewno,

– szkło,

– beton.

Charakterystyczne są także widoczne elementy instalacji oraz lampy w postaci reflektorów. Wszystko po to, aby odtworzyć klimat starych fabrycznych pomieszczeń, które wiele lat temu były adaptowane na wnętrza mieszkalne.

Biorąc pod uwagę te wytyczne, meble industrialne powinny być wykonane ze wspomnianych wyżej materiałów. Najczęściej spotykane są regały w stylu loft, które są połączeniem drewna i metalowych elementów. Ich forma jest zazwyczaj oszczędna i nieskomplikowana, a prostota i minimalizm sprawiają, że odnajdą się w wielu wnętrzach.

Do jakich wnętrz pasują regały w stylu loft?

Dotychczas myślałeś, że meble loftowe są zarezerwowane wyłącznie do mieszkań urządzonych w stylu industrialnym? Za chwilę wyprowadzimy Cię z błędu! Jak już wiesz, oszczędna forma tego rodzaju regałów sprawia, że mogą dobrze komponować się z różnymi stylami. Świetnie wpasują się m.in. w styl skandynawski cechujący się jasnymi, neutralnymi odcieniami. Taki mebel będzie idealnym przełamaniem i elementem, który doda wnętrzu nieco charakteru. Regały w stylu loft odnajdą się również w nowoczesnych salonach i sypialniach.

Regały industrialne i ich rodzaje

Już wiesz, czym charakteryzują się regały industrialne. Czy znasz jednak ich rodzaje?

Regał – drabina

Jedną z ciekawszych propozycji, która sprawdzi się jako modny dodatek do wnętrz, jest regał w formie drabiny. Jego konstrukcja składa się z metalowej ramy, zamontowanej w taki sposób, by przypominała rozstawioną drabinę. Półki najczęściej wykonane są z drewna lub z płyty MDF. Taki mebel idealnie nadaje się do wyeksponowania dekoracji – na pewno przyciągnie uwagę wszystkich Twoich gości.

Regał loftowy na kółkach

Ten rodzaj mebla może pełnić w domu podwójną funkcję: regału oraz domowego wózka. Najczęściej jest niski i dość szeroki, a jednocześnie pojemny. Zamontowane kółka sprawiają, że swobodnie możesz przemieszczać go po mieszkaniu w zależności od potrzeb.