StoJournal – architektura, która inspiruje

Przedstawiamy nowe wydanie magazynu StoJournal, prezentującego między innymi nowoczesne koncepcje architektoniczne oraz innowacyjne produkty i technologie.

Czasopismo projektantów, architektów, inwestorów

W bieżącym wydaniu magazynu StoJournal znalazły się realizacje z Polski, Francji, Hiszpanii i Niemiec. Obok rodzimych inwestycji – warszawskiej Galerii Północnej oraz zaprojektowanej przez Warsztat Architektury Krzysztofa Kozłowskiego z Sopotu siedziby Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Na łamach czasopisma przybliżono projekt zintegrowanych ze środowiskiem apartamentów mieszkalnych w podparyskim Boulogne-Billancourt. Pokazano także stworzony z niebywałą wrażliwością dom pogrzebowy Velatorio De Jove w hiszpańskim Gijón, oraz centrum administracyjne Sto w niemieckim Stühlingen.

W najnowszym numerze czasopisma znajduje się także obszerny wywiad z Szymonem Wojciechowskim i Witoldem Dudkiem z pracowni APA Wojciechowski. Architekci dzielą się w nim swoimi spostrzeżeniami na temat rzetelności architektury, artyzmu w procesie projektowania, rynku budownictwa komercyjnego i zmian, jakie w ostatnich latach w nim zaszły. Zdradzają także kulisy współpracy z izraelskim biurem projektowym Moshe Tzur Architects. Opowiadają o tym, jak powstawał projekt zlokalizowanej na warszawskiej Białołęce Galerii Północnej.

Najnowszy numer StoJournal został zwieńczony prezentacją dekoracyjnych struktur elewacyjnych StoSignature, wiernie odzwierciedlających barwy i faktury desek elewacyjnych, betonu architektonicznego, a nawet pokrytego rdzą metalu. Ich zastosowanie umożliwia nadanie budynkom wyrazistego charakteru bez skomplikowanych metod aplikacji czy nadmiernego obciążenia elewacji. Dzięki czemu sprawdzają się zarówno w nowym budownictwie, jak i przy modernizacji już istniejących obiektów.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu StoJournal, dostępnego na stronie internetowej firmy Sto (www.sto.pl).