Taras czy ogród w dużym mieście?

Podejmując decyzję o zamieszkaniu w dużym mieście, nie musimy wcale rezygnować z zieleni, a piękno przyrody podziwiać jedynie z okien. Na rynku nieruchomości mamy obecnie spory wybór lokali. Powierzchnie te mogą być różne – balkony, tarasy, loggia czy ogródki. Natomiast każda z nich to naturalne przedłużenie domu. Na co warto się więc zdecydować ? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej.

Taras, balkon, ogródek

Jeśli chodzi o samą decyzję, czy zdecydujemy  się na mieszkanie z tarasem, czy może interesują nas mieszkania z ogródkiem, to w głównej mierze zależy ona od naszych preferencji i stylu życia. Będzie to również determinanta kolejnych działań związanych z zakupem nieruchomości. Mieszkania na wyższych piętrach będą posiadały tarasy – http://www.osiedleslowik.pl/mieszkanie-z-tarasem/, natomiast te usytuowane na parterze mają przynależny ogród. Każde z powyższych rozwiązań ma oczywiście swoje zalety.

Taras jako alternatywa dla ogrodu

Taras to idealne miejsce, gdzie z powodzeniem zjemy śniadanie czy kolację pod gołym niebem. Znajdzie się tu kącik na odpoczynek, ale także urządzenie małego przyjęcia. Latem świetnie sprawdza się jako dodatkowe pomieszczenie poszerzające przestrzeń domowników. To również świetna alternatywa dla tradycyjnego ogródka. Jeśli Twoi bliscy lubią korzystać ze słońca to najlepiej zdecydować się na zakup nieruchomości z tarasem wyeksponowanym od strony południowej lub południowo-zachodniej. Strona wschodnia lub północna natomiast przyniesie ulgę w upalne, letnie dni.

Relaks i odpoczynek

Mieszkanie w bloku często wykluczało posiadanie swego prywatnego ogródka, jednak w tej chwili coraz częściej możemy cieszyć się dodatkową, zieloną przestrzenią. To miejsce pozwala na relaks i wypoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Przebywanie na świeżym powietrzu uspokaja po stresującym dniu w pracy, stwarza idealne warunki zarówno do czynnego, jak i biernego wypoczynku. Latem możemy się tu opalać, urządzać przyjęcia i spędzać czas z całą rodziną. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, które mają dzięki tarasowi bezpieczną przestrzeń do zabawy. Mieszkania z ogródkiem w sprzedaży znajdziesz praktycznie w każdym mieście. Warto jednak wybrać lokalizację, która pozwoli Ci na spokój i ciszę.

Ogród w mieście

Dość często wizja posiadania własnego ogrodu w mieście składnia nas do zakupu konkretnego mieszkania. Jest to niezwykły komfort móc zjeść rano śniadanie na świeżym powietrzu, bez potrzeby przeprowadzki na wieś . To również miejsce przyjazne dzieciom. Z powodzeniem możemy umieścić w ogrodzie elementy placu zabaw, dzięki czemu nasze pociechy się nie nudzą a my mamy je w zasięgu wzroku.

W sezonie wiosenno-letnim każda wolna chwila spędzona wśród zieleni jest na wagę złota. Przy zakupie mieszkania z ogrodem nie należy obawiać się o intymność domowników. Odpowiednia aranżacja sprawi, że ze spokojem wygospodarujemy kącik z dala od ciekawskich spojrzeń. To nasz mały azyl. Oczywiście im dalej od centrum miasta, tym bardziej będzie on spokojniejszy i cichszy.

Luksusowa przestrzeń

Wybierając spośród rozwiązania z tarasem czy ogródkiem bardzo ciężko jest doszukać się wad tych mieszkań. Oba warianty zapewniają dodatkową przestrzeń i pozwalają nam na posiadanie luksusu w postaci naszego prywatnego terenu zielonego. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się miłośnikom przyrody. Będzie idealnym miejscem zarówno na samotne wieczory z książka, jak i większe spotkania w gronie rodziny oraz przyjaciół. Kwestia ostatecznego wyboru wariantu nowego mieszkania powinna zależeć w głównej mierze od naszego stylu życia oraz częstotliwości spotkań.