Technologia prania PER

Czym charakteryzuje się pranie chemiczne?

Idąc do pralni, Klient ma wybór między praniem wodnym a chemicznym. Pierwszy rodzaj czyszczenia odbywa się przy użyciu wody oraz specjalnych detergentów. Pojęcie prania chemicznego jest trudniejsze do objaśnienia. Jest to nic innego jak czyszczenie na sucho bez wykorzystywania wody. Cenione jest przede wszystkim za swoją skuteczność. Dzieje się to dzięki użyciu specjalnych rozpuszczalników.

Czy pranie chemiczne jest rozwiązaniem ekologicznym? Tak, jeśli zostanie przeprowadzone przy użyciu specjalnego agregatu, który będzie całkowity hermetyczny. Zapobiega on negatywnym działaniom środków chemicznych. Przy użyciu technologii chemicznej z ubrań znikają nawet najcięższe plamy i zabrudzenia.

Na czym polega technologia prania PER?

Najczęściej stosowanym rozpuszczalnikiem w pralniach jest PER, czyli czterochloroetylen. Jest on przede wszystkim niezwykle wydajny i skuteczny. W dodatku można go używać do różnych rodzajów tkanin, również tych delikatnych jak jedwab czy wełna.

Podczas prania chemicznego ubrania zanurzane są roztworze rozpuszczalnika węglowodorowego (czyli wspomnianego czterochloroetylenu). Jest to technologia prania, która pozwala uzyskać czyste ubrania w błyskawicznym tempie. Po wypraniu następuje suszenie, po którym elementy garderoby gotowe są do odbioru. Cały proces trwa około 1,5 godziny.

Jako specjaliści w artykułach pralniczych mamy świadomość, że nie każde domowe pranie będzie skuteczne. Dlatego do czyszczenia ubrań zalecamy użycie rozpuszczalnika PER. Jest on jednym z najpopularniejszych środków stosowanych w pralniach chemicznych. Ubrania muszą być jednak właściwie chronione, zwłaszcza te o delikatnej strukturze. Pozwala na to rozpuszczalnik, który nie wpływa negatywnie na tkaniny i chroni je przed wszelkimi zniszczeniami. Po praniu następuje oczyszczenie, które ma za zadanie pozbyć się z ubrań czterochloroetylenu.

Pranie chemiczne jest bezpieczne!

Klienci często martwią się o delikatne tkaniny, takie jak jedwab, kaszmir czy wełna. Wtedy radzimy rezygnację z prania wodnego i wykorzystania rozwiązania na sucho, które pozostawia ubrania w stanie nienaruszonym. Substancje stosowane w trakcie procesu są nieinwazyjne, a samo pranie przebiega szybko i nie trwa dłużej niż 15 minut. Na temat zalecanego sposobu czyszczenia ubrań informacje uzyskać można z metki. Pranie chemiczne często może okazać się bezpieczniejsze nawet od prania ręcznego, które może spowodować deformację czyszczonej rzeczy.

Jako eksperci w temacie prania chemicznego posiadamy w swoim asortymencie produkty o najwyższej jakości. Dlatego bazujemy na rozpuszczalniku węglowodorowym PER, który wchłania się w każdą tkaninę podczas prania. Nasi Klienci, którzy prowadzą pralnie chemiczne są zadowoleni z jego działania. Przy jego zakupie dokładnie radzimy, jak przeprowadzać pranie z jego użyciem, aby cały proces przebiegł z zachowaniem należytego bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat technologii prania PER oraz rozwiązań stosowanych w profesjonalnych pralniach, zapraszamy na naszą stronę.