Top 5 dekoracji, które każdy z Was powinien mieć w swoim mieszkaniu

Mieszkanie zyskuje to „coś”, gdy wprowadzimy do niego dekoracje. Dzięki nim można podkreślić aranżacje, dodać jej elegancji, wytworności albo uwypuklić minimalizm. Jeżeli wnętrze zostało wcześniej wyposażone w meble, bo np. zostało wyposażone przez architekta wnętrz albo w duchu no waste pozostawiło się meble po poprzednim właścicielu to właśnie poprzez dodatki można wprowadzić do wnętrza własny, unikalny wkład. Poznajcie top 5 dekoracji, które każdy z Was powinien mieć w swoim mieszkaniu.

Top 1: nowoczesne lampy podłogowe do salonu

Oświetlenie bez wątpienia każdej przestrzeni może dodać dekoracyjnego charakteru, wystarczy wybrać odpowiednie do aranżacji oprawy. Bardzo efektowną dekoracją mogą być lampy stojące. Świetnie sprawdzają się w salonie w kąciku bibliotecznym. Lampy podłogowe do czytania mogą być zdobione efektownym abażurem, a do nowoczesnych wnętrz sprawdzają się te z prostym walcowatym kloszem w jednolitej barwie. Takie lampy podłogowe LEDpodkreślą nowoczesny minimalizm. Oczywiście wśród takich dekoracji znajdą coś dla siebie także miłośnicy połyskujących powierzchni i biżuteryjnych dekoracji. Lampy podłogowe glamour są tego świetnym przykładem. Mogą być zdobione kryształkami albo utrzymane w złotym kolorze.

Top 2: ramki na zdjęcia ustawione na komodzie, ale i zawieszone na ścianie

Dekoracjami, których nie może zabraknąć w Waszym mieszkaniu są także ramki na zdjęcia. Właściwie ich obecność jest ważna w wielu pomieszczeniach. Już w przedpokoju można postawić na dużą ramkę, a w niej umieścić kolaż zdjęć. Z kolei w salonie ramki mogą zdobić komody czy szafkę RTV, a w gabinecie biurko. Ramki nie muszą być strojne, mogą być jednak ułożone w ciekawe kształty. Klasyką jest ułożenie ramek na ścianie w kształcie serca albo wybranie ramki w kształcie domu. W ten sposób podkreśla się to, co jest w życiu najważniejsze, a więc relacje z najbliższymi. Jednocześnie takie dekoracje świetnie urozmaicają ściany. Do tworzenia geometrycznych dekoracji sprawdzą się proste ramki drewniane albo metalowe, bez dodatkowych zdobień. Na komodach czy witrynach można z kolei pokusić się o modele z ryflowaniem czy zdobieniem na brzegach.

Top 3: obraz w ramie lub grafika w antyramie

Jeżeli chcecie uzupełnić salon o dodatki, to na pewno w tym nowoczesnym i minimalistycznym, ale i klasycznym – glamour, kolonialnym czy rustykalnym sprawdzi się obraz w ramie. Można wybrać reprodukcję sztuki nowoczesnej albo dzieła z innej epoki, np. . Oczywiście do nowoczesnego wnętrza sprawdzi się także grafika w antyramie, którą można dodatkowo podświetlić taśmą LED. Taki element na ścianie w salonie, zwłaszcza gdy nie ma na niej innych dodatków świetnie się sprawdzi i będzie przyciągał uwagę.

Top 4: duży wazon z kwiatami, gałązkami lub trawą pampasową

Na pewno duży wazon to element, którego nie powinno zabraknąć. W końcu sprawdzi się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych klasycznych, stylizowanych. Można postawić na chińską porcelanę, ceramikę albo klasyczne szkło, np. transparentne. W dużym minimalistycznym wazonie można wyeksponować np. trawę pampasową, a dokładnie pióropusze, które pojawiają się w okresie kwitnienia i które sprzedawane są w suszonej wersji. Oczywiście mogą sprawdzić się też np. cienkie, dekoracyjne gałązki w białym i czarnym kolorze, które można udekorować np. małymi lampkami LED. W wysokim klasycznym wazonie oczywiście pięknie będzie się prezentował bukiet świeżych, sezonowych, ciętych kwiatów.

Top 5: kwietnik z roślinami doniczkowymi w gabinecie lub sypialni

Ostatnia propozycja będzie także roślinna, bo mowa o kwietniku. Sam w sobie może być designerskim dodatkiem do wnętrza. My proponujemy jego postawienie czy zawieszenie w gabinecie lub sypialni. Warto wybrać rośliny, które pochłaniają szkodliwe jony dodatnie emitowane przez sprzęty. To właśnie dlatego świetnie sprawdzą się w przestrzeni pracy, gdzie znajdują się urządzenia elektroniczne. Z kolei w sypialni powinny znaleźć się te gatunki, które świetnie oczyszczają powietrze z toksyn. Tutaj doskonałym wyborem będą paprotki.