Trendy na rok 2018 – Kolor roku 2018 według Pantone

Pantone jest uznanym na całym świecie autorytetem w zakresie kolorów i dostawców systemów kolorów oraz wiodącej technologii doboru i dokładnej komunikacji kolorów w różnych branżach. Nazwa PANTONE® jest znana na całym świecie jako standardowy język komunikacji kolorystycznej od projektanta do producenta, od sprzedawcy do klienta.

Czym jest Pantone?

Pantone to instytut, który wytycza trendy kolorystyczne już od ponad 50 lat. Pantone inspiruje profesjonalistów z branży projektowej produktami, usługami i wiodącą technologią do kolorowej eksploracji i ekspresji kreatywności. Dzięki obserwacji i znajomości rynku zawsze trafnie wyznacza tendencje kolorystyczne na najbliższy rok. Sugestiami Instytutu Pantone kierują się światowe domy mody, najwięksi i najbardziej cenieni projektanci – zarówno Ci zajmujący się modą, ale nie tylko mody ale również wnętrzarstwem.

PANTONE FASHION, HOME + INTERIORS Color System

Jest to ważne narzędzie dla projektantów w branży odzieżowej, wyposażenia domu i projektowania wnętrz do wybierania i określania koloru używanego do produkcji tekstyliów i mody. System składający się z 2310 kolorów w formacie bawełny lub papieru – jest idealny do tworzenia kreatywnych palet i koncepcyjnych schematów kolorów, a także do zapewniania komunikacji w kolorze i sterowania procesem produkcyjnym.

W roku 2018 instytut Pantone wskazał kolor Ultra Violet o numerze 18-3838! To będzie kolor, na punkcie którego wszyscy oszaleją.

Kolor ten przywołuje wspomnienia o światowej sławie artyście. Kojarzony jest z osobą Prince’a i jego wielkim hitem “Purple rain”.

Aranżacje wnętrz kolorem Ultra Violet o numerze 18-3838

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy propozycje aranżacji wnętrz w tym wyjątkowym kolorze. Z jakimi kolorami będzie współgrać? Mamy nadzieję, że dzięki temu zestawieniu pokochacie ten odcień niczym cały świat mody.

Poniżej kilka inspiracji. Spójrzcie jak je łączyć. Nie martwcie się – kolor szary, który aktualnie króluje w wiekszości polskich domów nadal jest modny. Mało tego, wspaniale łączy się z dodatkami Ultra Violet.

 

Fani prowansalskich wnętrz, gdzie lawenda gra główną rolę, w tym roku mogą się cieszyć. Mają duże pole do popisu.

 

Po więcej inspiracji zapraszam na nasz profil na Pinterest.