Vilandy – pierwsza w Polsce platforma z używanymi i outletowymi produktami do domu i ogrodu

Urządzanie domu może być przyjemne, proste, tanie i ekologiczne! Mogą przekonać się o tym użytkownicy portalu Vilandy! Nowa, wyspecjalizowana platforma skupia branżę Home&Garden: zarówno producentów mebli, sprzedawców wyposażenia domu, jak i fanów ciekawego designu i miłośników odkrywania stylowych perełek. Vilandy to przemyślane rozwiązania ułatwiające szybką sprzedaż lub zakup używanych lub outletowych mebli, oferujące transport dużych gabarytów w systemie kurierskim.

  • Vilandy to jedyna w swoim rodzaju platforma, przy pomocy której użytkownik może kupić lub sprzedać meble i domowe sprzęty z drugiego obiegu, a także skorzystać z pierwszej w Polsce zorganizowanej przesyłki gabarytowej w systemie kurierskim — mówi Marta Szataniak, CEO całego przedsięwzięcia. – W ten sposób można łatwo i tanim kosztem odmienić wnętrze: pozbyć się rzeczy zbędnych, a w ich miejscu postawić kolejne ciekawe przedmioty zakupione na Vilandy. Co ważne, użytkownikami platformy są zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy.

Idea cyrkularności. Sprzedaj, nie wyrzucaj!

W wielu polskich piwnicach stoją zabytkowe meble, stare, chociaż działające sprzęty, w zakamarkach strychów leżą elementy oświetlenia czy dywany. Kurzą się i niszczą, a mogą służyć w innych domach! Wymiana rzeczy niepotrzebnych na inne, pasujące do wystroju domu lub po prostu zamiana ich na pieniądze to działanie nie tylko racjonalne z ekonomicznego punktu widzenia, ale i ekologiczne. Vilandy promuje ideę cyrkularności, czyli w tym przypadku wprowadzania produktów domowych do drugiego obiegu. Idealnie wpisuje się ona w koncepcję „zero waste”. Stara sofa, pralka, narzuta czy łóżeczko po dziecku może służyć w kolejnym domu i cieszyć oko, a przede wszystkim nie trafi na wysypisko śmiec

Intuicyjna sprzedaż i bezpieczne zakupy

Pomysłodawcy aplikacji i platformy postawili na pełną obsługę klienta wraz z transportem kurierskim zakupów, intuicyjne dodawanie i kupowanie przedmiotów oraz bezpieczne formy płatności.

  • Swoje konta na Vilandy mogą zakładać producenci i sprzedawcy mebli, dodatków dekoracyjnych, sprzętów domowego użytku oraz sprzedawcy i odbiorcy indywidualni, zwyczajni użytkownicy regałów, dywanów, pralek, miłośnicy obrazów czy poszukiwacze ciekawych lamp.
  • Vilandy pozwala na zamówienie produktu wielkogabarytowego z dostawą pod wskazany adres. Koszt wysyłki nie zależy od liczby kilometrów dzielących strony transakcji i ponosi go kupujący.
  • Pakowanie, wniesienie, wyniesienie – o to nie musi martwić się klient. Kompleksowa obsługa klienta to kolejne ułatwienie, dzięki któremu zmiana wystroju domu będzie jeszcze przyjemniejsza.
  • Portal zapewnia różne, ale zawsze bezpieczne metody płatności, w tym opcję Klarna, czyli możliwość zapłaty za produkt po 30 dniach od jego zakupu.
  • Kupujący w ciągu dwóch dni od otrzymania produktu potwierdza, że otrzymał go i jest w pełni zadowolony. Jeśli jest inaczej, zawsze może skontaktować się z działem obsługi klienta.

Rozwijaj swój biznes, sprzedając na Vilandy

Vilandy na pewno wzbudzi szerokie zainteresowanie producentów i sprzedawców z branży Home&Garden. Jest to miejsce, w którym przedsiębiorca sprzeda rzeczy używane oraz nowe, także outletowe.

  • Prosta w obsłudze, wręcz intuicyjna platforma pozwala na optymalne zarządzanie ofertami — podkreśla Marta Szataniak. – Dopracowany w każdym szczególe kreator ofert oszczędza czas, bo podczas wystawiania przedmiotu 40% formularza uzupełnia się automatycznie, a dodawanie zdjęć czy danych na temat wymiarów produktu zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Przedsiębiorca, który szuka kupców na nadwyżki magazynowe, klientów zainteresowanych produktami outletowymi, czy chce rozwinąć dodatkowe kanały sprzedaży, może to zrobić dzięki współpracy z Vilandy. Może wystawiać rzeczy i reklamować swoją firmę, także stacjonarną, może generować faktury, a program partnerski dla biznesu przez pierwsze miesiące jest darmowy. Dzięki tym możliwościom sprzedaż z pomocą Vilandy przynosi większe dochody. Użytkownik biznesowy ma swoje konto, w którym może sprawdzać historię transakcji, dysponuje wygodnym panelem do zarządzania sprzedażą i może negocjować ceny z potencjalnymi klientami.

Pomysłodawcy Vilandy mieli na celu stworzenie miejsca przyjaznego użytkownikom. Każdy korzystający z portalu zawsze będzie mógł zwrócić się do Customer Care. Zaangażowani pracownicy odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości klientów, by zakupy lub sprzedaż produktów za pośrednictwem platformy były po prostu przyjemnością.

Na początku portal przeznaczony jest do transakcji na terenie Polski, jednak ambicją pomysłodawców jest wejście na rynki innych krajów europejskich.

https://vilandy.com/