Wernisaż Włodzimierza Rękosia – 16.11.2023

Z zawodu inżynier melioracji a z zamiłowania artysta malarz. Swoją przygodę z farbami, pędzlem i sztalugą rozpoczął już na studiach zafascynowany końmi i techniką malarską mistrza Kossaka. Praca zawodowa odciągnęła go od malarskiej pasji na wiele lat, choć zamiłowanie do precyzji ręcznie wykonywanych produktów zaowocowało produkcją unikatowych, skórzanych kufrów także pokrywanych malarską polichromią.

Kim jest Włodzimierz Rękoś?

Włodzimierz Rękoś 10 lat temu powrócił do malarstwa, i to takiego, które sprawia przyjemność – daje oderwanie od nachalnej rzeczywistości, staje się azylem tworzenia własnego, pełnego emocji świata. Pan W. Rękoś namalował dziesiątki obrazów, głównie inspirowanych surrealistycznym klimatem Salvadora Dali, urokiem mocnych kolorów Tamary Łempickiej czy też zamaszystych pociągnięć pędzla Christiana Hooka. Z namaszczeniem studiuje dzieła Gustava Klimta. Są to jednak bardziej impresje, poszukiwanie warsztatowych kontekstów i dużej dowolności interpretacyjnej, aniżeli koncentracja na wierności malowania kopii.

Właśnie te impresje, także widoczne na obrazach malowanych z  wyobraźni, są charakterystyczną cechą malarstwa Włodzimierza Rękosia. Z powodzeniem łączy różne formy, style, klimaty, barwy oraz tematy z własną ciekawością, ciągłym poszukiwaniem i pobudzeniem wyobraźni. Obraz jest tu przestrzenią iluzji zawartą w materii płótna – uwolnieniem energii.

Artysta jest człowiekiem pasji tworzenia rzeczy pięknych, ważnych i ciekawych zarówno dla niego jak i grona przyjaciół. Nie traci czasu i jak sam o sobie mówi:  “…latem maluję i to wiele godzin dziennie, zimą natomiast zmieniam moją pracownię malarską na warsztat samochodowy! Kolekcjonuję auta zaliczające się do tzw. Young Timerów czyli nie nowsze niż 30 lat. Sam je odnawiam i
nadaje im nowe życie – może lepsze…”.

Na wersnisaż zapraszamy 16.11.2023 do
Outletu Meblowego w Wysogotowie pod Poznaniem.

Od godziny 16.00 będzie można porozmawiać z Autorem prezentowanych przez nas prac.