Więcej swobody w strefie prysznica

Nowoczesne rozwiązania pozwalają stworzyć wygodną i piękną strefę prysznica nawet w trudnych miejscach. Należy do nich stabilizator kątowy L, który jest alternatywą dla typowych wsporników. Dzięki niemu zamontujemy kabinę prysznicową nawet blisko okna. A to nie jedyny trudny przypadek, w którym pomoże. Sprawdźmy w jakim jeszcze!

 

Kabiny, ścianki i parawany nawannowe zwykle mają wsporniki. Długie, metalowe elementy najczęściej nie przeszkadzają w zaaranżowaniu komfortowego i estetycznego prysznica. Niekiedy jednak zamiast nich lepiej sprawdzi się krótki, zgrabny stabilizator kątowy, który przypomina literę L.

 

Gdzie pomoże stabilizator kątowy L

Wyobraź sobie sytuację, w której remontujesz lub wykańczasz łazienkę, a najdogodniejsze miejsce na prysznic znajduje się w pobliżu okna. Bywa i tak, że natrysk da się zaaranżować wyłącznie w nieregularnym narożniku pomieszczenia – co jest spotykane nie tylko w kamienicach, ale także w nowym budownictwie. Niekiedy zdarza się, że stabilizator przebiega przez środek kabiny, a my zawsze marzyliśmy o centralnie umiejscowionej deszczownicy. Jeśli chodzi o parawany nawannowe, problemem bywa często sąsiedztwo grzejnika. W opisanych przypadkach wybawieniem jest stabilizator kątowy L, zastosowany zamiast typowych wsporników. Daje on większą swobodę montażu zabudowy i uwalnia w niej przestrzeń dla przynoszącej relaksujące doznania deszczownicy.

 

Wszystkie zalety nowego rozwiązania

Dyskretna, zwarta forma stabilizatora kątowego L nadaje łazience nowoczesny i estetyczny wygląd. Ponieważ ten element jest dostępny w wielu wykończeniach, może stać się przy okazji subtelnym akcentem koloru i stylu, podkreślając wysoką klasę aranżacji. Taki wybór jasno sygnalizuje gościom, że gospodarze śledzą najnowsze trendy w designie. – Z zalet naszego nowego rozwiązania można korzystać również w wielu innych sytuacjach, zwłaszcza gdy chcemy uzyskać delikatny, minimalistyczny efekt tafli szkła, bez rzucających się w oczy elementów montażowych. Stabilizator kątowy L jest ponadto idealnym wyborem do łazienek, w których ścianę za prysznicem zdobi szczególnie dekoracyjny materiał, taki jak slab kamienia naturalnego lub spieku kwarcowego, fornir kamienny, wodoodporna fototapeta czy po prostu – urokliwe płytki ceramiczne. Takiej ozdoby wnętrza nie musi już zasłaniać reling – mówi Hanna Błaszak, ekspert Radaway.

W przypadku niektórych modeli z serii Furo oraz Modo New, stabilizator kątowy L dostępny jest w standardzie, a w innych seriach – jako opcja dodatkowa. Stosuje się go do montażu szkła o grubości 6 lub 8 mm i szerokości aż do 1200 mm.

Więcej na: www.radaway.pl