Meble ogrodowe w skandynawskim stylu marki OUTLIV.

Mimo, że styl skandynawski wywodzi się z chłodnej Północy, to pewnym krokiem wszedł na salony i to kilka sezonów temu. Mało tego! Koncepcja dominująca w domach Duńczyków, Norwegów i Szwedów, staje się także inspiracją w urządzaniu tarasów i balkonów. Meble ogrodowe w stylu skandynawskim wnoszą do przydomowej strefy nową jakość i świeżość.

Meble ogrodowe OUTLIV. a skandynawski design

Czym charakteryzują się meble ogrodowe w skandynawskim stylu? Ich esencję tworzą pastelowe kolory (z dużym udziałem bieli i jasnych szarości), naturalne akcenty i delikatny design. Mimo tego, że w tego typu kompozycjach panuje minimalizm, to skandynawskie wnętrza dalekie są od zimnych, nowoczesnych aranżacji. Wyróżniają się jasnymi kolorami, prostą formą pozbawioną zbędnej ornamentyki i funkcjonalnością. Skandynawskie meble ogrodowe ustawione w sercu ogrodu wydobywają potencjał z każdej przestrzeni. Wśród nich znajdują się modele, które jeszcze do niedawna zarezerwowane były tylko dla zamkniętych pomieszczeń. Eleganckie kanapy, tapicerowane fotele i oryginalne huśtawki wychodzą dziś poza pomieszczenia salonów. Tak, dzięki nim możemy wykreować elegancką strefę relaksu w ogrodzie.

Meble ogrodowe od OUTLIV.

Meble tapicerowane doskonale sprawdzają się na tarasach, w altanach i balkonach. Wszystkie meble marki OUTLIV. wykonane są z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Bardzo popularnym budulcem tych mebli jest polirattan – syntetyczne tworzywo w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV, wodę oraz skrajne temperatury. Do produkcji poduszek i siedzisk wykorzystywana jest także pianka tapicerska, którą pokryto poszwami impregnowanymi teflonem tworzącym hydrofobową powłokę.

Podwieszany fotel – chwila dla siebie

Ten bestsellerowy model fotela Grizzly zachwyca swoim designerskim kształtem. Model typu kokon zwsze świetnie się prezentuje zarówno na słonecznym tarasie i balkonie, jak i  we wnętrzach zaprojektowanych w stylu skandynawskim. Fotel może być montowany na dwa sposoby – bezpośrednio na haku przymocowanym do sufitu albo na mocnym, stabilnym stelażu z aluminium.

 

Aby stworzyć na swoim tarasie czy balkonie urzekającą, sprzyjającą odprężeniu oazę, nie możesz zapominać o dodatkach, które stworzą odpowiedni klimat. Na tarasie inspirowanym stylem skandynawskim nie może zabraknąć naturalnych akcentów.

Każda, nawet najprostsza aranżacja będzie kompletna, kiedy uzupełnisz ją o tkaniny (poduchy, koce, zasłony) i kwiaty w ozdobnych, rozmaitych donicach.

Więcej na: www.outliv.pl