Architektura wnętrz by Sylwia Woch – SOW Archi Design

Komu podoba się aranżacja wnętrz w klimacie industrialnym? Kto marzy o mieszkaniu w stylu loft?

Sylwia Woch i jej studio SOW Archi Design doskonale wie, jak urządzić małe mieszkanie, którego wystrój nawiązuje do loftu.

Stylistyka loft głęboko zakorzeniona jest w architekturze fabrycznych budynków i przemysłowych hal, a w połączeniu z nowoczesnym designem, tworzy unikatowy klimat. Styl loft to odmiana stylu nowoczesnego.

Prezentujemy metamorfozę kawalerki zaprojektowaną przez architektkę wnętrz Sylwię Woch z warszawskiego biura SOW Archi Design.

Mieszkania w stylu loft są surowe, a osiąga się to przez odpowiednie wykończenie ścian, wykorzystanie elementów instalacji, zastosowanie cegły, celowe zostawienie niewykończonych granic między murem a tynkiem, malowany, stary parkiet, wylewkę betonową, zostawione przewody elektryczne puszczone na zewnątrz (dla bezpieczeństwa w specjalnych rurkach, tzw. peszlach) itp..

W mieszkaniu, które urządzamy w stylu lofttowym nie jest konieczne wyburzenie wszystkich ścian, jednak musi ono sprawiać wrażenie otwartego. Dlatego warto się zastanowić, które ściany działowe można zburzyć, jak poszerzyć otwory drzwiowe, które wnętrza można połączyć i otworzyć.

Aranżując loft, należy patrzeć przez pryzmat stref, które chcemy wyznaczyć (kuchnia, sypialnia, salon), jednocześnie traktując go jako jeden pokój. Kuchnia w tym stylu zazwyczaj stanowi integralną część salonu, podobnie jak jadalnia, pracownia, biblioteczka.

Styl industrialny nie musi być chłodny i surowy. Wybierając drewniane elementy i biel jako dominujący kolor, nadamy wnętrzu przytulniejszy charakter. Żywe kolory mebli czy barwne, lecz oszczędne dekoracje idealnie przełamują ascetyczną przestrzeń.

Oszczędność w urządzaniu kosztem wykorzystania każdego fragmentu przestrzeni to cecha charakterystyczna loftów. Meble, kolory, materiały, elementy dekoracyjne powinny doskonale współgrać z prostotą wnętrza, aby sprawiało ono wrażenie spójnego i uporządkowanego. Zdecydowanie należy stawiać na jakość dodatków, materiałów wykończeniowych i dekoracji, a nie na ilość.
Aranżacja wnętrz mieszkania w klimacie loftu musi mieć przemysłowe dodatki i industrialne dekoracje. Najbardziej efektowne jest oświetlenie, ale też garażowe włączniki i kontakty, elementy ze stali, np. drzwi, tablice z hasłami BHP.

Polecane przez nas Studio SOW Archi Design istnieje od 9 lat. Jego właścicielka, Sylwia Woch, to nie tylko architektka i kreatorka wnętrz. To przede wszystkim koneserka piękna! Tworzy niepowtarzalne i bardzo funkcjonalne wnętrza doskonale wpisując się w bieżące trendy oraz oczekiwania klientów. Projektuje meble, w tym przepiękne meble kuchenne. Dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i wyjątkowymi pomysłami projektując wnętrza dla klientów z Polski i z zagranicy. Realizacje biura Sylwii Woch dotyczą inwestycji obiektów prywatnych tzn. mieszkań, domów oraz obiektów użyteczności publicznej takich jak: hotele, apartamenty, biura, restauracje, spa etc..
Jej projekty można śledzić na Profilu Studia na FB.