Czy deszczownica to dobre rozwiązanie?

fot. materiały prasowe

Aranżacja łazienki to niemałe wyzwanie. Jak stworzyć wnętrze, które będzie funkcjonalne, dostosowane do potrzeb domowników, a do tego przytulne i komfortowe? Grunt to wybrać odpowiednie elementy wyposażenia. Ciekawym rozwiązaniem do łazienki jest deszczownica. Czy warto na nią postawić?

Czym jest deszczownica?

Deszczownica to rodzaj specjalnej baterii prysznicowej montowanej na stałe w kabinie – zwykle na specjalnym uchwycie tuż pod sufitem lub na ścianie kabiny na wysokości około dwóch metrów. Deszczownicę można także zamontować nad wanną, która jest wyposażona w osłonę zapobiegającą rozchlapywaniu się wody po łazience.

Tym, co odróżnia deszczownicę od klasycznej baterii, są siła strumienia i stopień rozproszenia wody. Woda całe ciało w jednym momencie – można porównać to do kąpieli w strugach deszczu.

Większy komfort podczas kąpieli 

Każdemu z nas zależy na najwyższym komforcie przestrzeni łazienkowej. Szukamy udogodnień, które zapewnią nam pełną wygodę podczas codziennych czynności higienicznych i zaspokoją wszystkie nasze potrzeby. Jednym z takich udogodnień jest deszczownica.

Ciepła woda przyjemnie otulająca całe ciało wnosi tę prostą czynność higieniczną, jaką jest mycie, na zupełnie inny poziom. Deszczownica zapewnia miłe doznania, pozwala się zrelaksować po ciężkim dniu, odpręża wyczerpane mięśnie, odstresowuje i poprawia samopoczucie.

Prysznic z deszczownicą to dobre rozwiązanie dla osób starszych lub niepełnosprawnych, którym ciężko utrzymać równowagę, kiedy w jednej ręce muszą trzymać słuchawkę prysznicową. Kąpiel pod deszczownicą eliminuje ten problem.

Oszczędność wody

Deszczownia wyposażona jest w specjalny perlator napowietrzający strumień wody. Dzięki temu spływające krople są o wiele lżejsze niż normalnie. To przekłada się na niższe zużycie wody podczas kąpieli i oszczędności w domowym budżecie.

Sposób na stylową łazienkę

Deszczownica prezentuje się bardzo efektownie. Dobrana w odpowiedni sposób będzie pełnić funkcję pięknej ozdoby – nada łazience stylowy charakter. Jaką deszczownicę wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki styl dominuje w pomieszczeniu. Do nowoczesnych wnętrz świetnie pasują modele w kolorze matowej czerni, w przestrzeni skandynawskiej doskonale sprawdzi się klasyczny, chromowany model, natomiast łazienkę glamour znakomicie uzupełni złota słuchawka. Pomieszczenie retro można wzbogacić o model stylizowany na ten z dawnych lat, a wnętrze industrialne – o minimalistyczną, kwadratową wersję.

Piękne deszczownice w różnych stylach oferuje sklep internetowy TanieZlewozmywaki.pl. Propozycją są modele klasyczne, czarne, złote i inne, wyposażone w różne funkcje i udogodnienia. Deszczownice dostępne na stronie pochodzą od renomowanych producentów, takich jak Luccio czy STELLMAN.

Czy deszczownica to dobre rozwiązanie? Oczywiście! Ten prosty element aranżacyjny znacznie podnosi komfort korzystania z łazienki. Ponadto może dodać przestrzeni łazienkowej ciekawego charakteru.