Czy tkaniny szenil to dobry wybór na obicia mebli do domu?

Zamierzasz zmienić obicia na swoich domowych sprzętach i poszukujesz sprawdzonych i trwałych produktów? W naszym artykule przyjrzymy się bliżej tkaninom szenil i podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. Czytaj dalej i dowiedz się, czy sprawdzą się w Twoim domu.

Czym charakteryzują się tkaniny szenil?

Szenil to rodzaj przędzy lub wykonanej z niej tkaniny. Nazwa wywodzi się od francuskiego słowa chenille oznaczającego gąsienicę, której futro przypomina przędzę. Tkaniny szenil są dość grube. Charakterystyczna struktura materiału sprawia, że jest trwały i odporny na przetarcia. Co więcej, nie mechaci się i jest niezwykle przyjemny w dotyku. To sprawia, że chętnie sięgają po niego zarówno profesjonalni tapicerzy, jak i osoby prywatne, które odnawiają swoje sprzęty w domowym zaciszu.

Do czego można wykorzystać tkaniny szenil?

Szenil, ze względu na jego właściwości, jest dość uniwersalnym materiałem. Wykorzystasz go do obicia mebli takich jak sofy, fotele, pufy czy krzesła. Świetnie sprawdzi się również na zasłony, narzuty, a nawet poduszki dekoracyjne. Zostało Ci sporo ścinków z obicia mebli? Uszyj z nich stylowe dodatki takie jak torby czy plecaki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szenil na obicie mebli?

Nie ma wątpliwości, że szenil należy do tkanin obiciowych, które świetnie sprawdzą się w każdym domu. Poszczególne propozycje dostępne na rynku różnią się jednak pod względem parametrów. Na co zwrócić uwagę, wybierając produkt na obicie domowych sprzętów?

Jakość tkanin szenilowych

Tkanina tapicerska powinna być przede wszystkim trwała i łatwa w utrzymaniu w czystości. To od tych cech zależy długowieczność obicia, a także jego estetyka. Nie pozostawiaj wyboru materiału na meble przypadkowi i zawsze stawiaj na sprawdzonych i cieszących się zaufaniem producentów. Na szczególną uwagę zasługują tkaniny szenil marki Davis. Czym się wyróżniają na tle innych produktów? W bogatej ofercie znajdziesz kolekcje, które cechują się szczególnymi właściwościami. Warto przyjrzeć się następującym propozycjom:

– Szenil z wykończeniem WATER REPELENT

Szenil z kolekcji WATER REPELENT jest pokryty specjalną warstwą ochronną. To sprawia, że ciecz skrapla się na powierzchni i nie wsiąka w głąb tkaniny. Tym samym Twój mebel znacznie dłużej zachowa swój estetyczny wygląd, a Ty nie będziesz musiał się martwić, że szybko zostanie zniszczony podczas codziennego użytkowania.

– Szenil z wykończeniem EASY CLEAN

Nanocząsteczki zastosowane podczas produkcji tkanin z kolekcji EASY CLEAN blokują wnikanie zabrudzeń. Dzięki temu szybko i skutecznie usuniesz plamy z powierzchni mebla bez konieczności stosowania środków chemicznych.

– Ekologiczne tkaniny RECYCLED POLYESTER

Ta propozycja przypadnie do gustu każdemu, komu leży na sercu dobro środowiska naturalnego. Tkaniny szenilowe typu RECYCLED POLYESTER powstają z przędzy wykonanej z materiałów poddawanych recyklingowi.

Z bogatą kolekcją tkanin szenil zapoznasz się chociażby w kategorii e-sklepu Tkaniny Karoliny https://tkaninykaroliny.pl/tkaniny-davis-szenil, który jest oficjalnym partnerem marki Davis.