Jakie hokery do kuchni? 5 zasad związanych z ich doborem

Hokery, czyli wysokie krzesła barowe są dzisiaj coraz częściej wybierane również do kuchni i aneksów kuchennych. Jak je dobrać? Przygotowaliśmy 5 ważnych zasad, o których trzeba pamiętać przy zakupie krzeseł barowych!

1. Weź pod uwagę styl aranżacji wnętrza

Pierwszą i bardzo ważną zasadą przy doborze krzeseł barowych, gdy zależy nam na tym, by kuchnia lub aneks wyglądały efektownie, będzie uwzględnienie ich stylu.

Do aranżacji nowoczesnych świetnie wyglądają proste hokery na cienkich nóżkach, także z tapicerkami oraz z podłokietnikami. Hokery na złotych i srebrnych nóżkach i z tapicerką z weluru albo aksamitu doskonale nadają się z kolei do wnętrz glamour. Tradycyjne i rustykalne aranżacje z kolei najlepiej prezentują się z hokerami drewnianymi. Loftowe wnętrza można uzupełnić hokerami na metalowych ramach z drewnianymi siedziskami lub hokerami z emaliowanej stali.

Obecnie, gdy chodzi o hokery sklep internetowy to doskonały sposób, aby kupić je w różnych wariantach pod kątem wzorniczym i dopasować do praktycznie każdego wnętrza.

2. Sprawdź wymiary hokerów

Bardzo ważne, chociaż często pomijane, jest sprawdzenie wymiaru hokerów. W tym przypadku pod uwagę trzeba będzie wziąć ich wysokość, szerokość, a także wymiary podłokietników, gdy mamy wybrać taki model. Trzeba wtedy porównać je z wymiarami stołu czy blatu, by dobrać odpowiednie meble.

3. Dopasuj hokery do oczekiwanego stopnia komfortu

Kolejną ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy kupnie hokerów, będzie to, jakiego poziomu wygody od nich oczekujemy.

Za najwygodniejsze uznaje się hokery tapicerowane, które są wykończone miękką, przyjemną w dotyku tapicerką, a także mają podłokietniki oraz oparcie. Takie hokery mogą być też bardzo efektownym dodatkiem do kuchni albo aneksu kuchennego.

4. Weź pod uwagę rodzaj podstawy hokerów

Hokery są wyposażone w różne rodzaje podstaw, co wpływa nie tylko na ich wygląd, ale również na to, jaka jest ich funkcjonalność.

Najczęściej kupowane są obecnie hokery na czterech nóżkach, na przykład z drewna czy metalu. Takie hokery wymagają jednak ręcznego przestawiania, by ustawić je odpowiednio przy blacie.

Wygodniejsze mogą być hokery wyposażone w podstawy obrotowe, które umożliwiają obracanie siedziska. Dodatkowo dostępne są także modele, które mają regulowaną wysokość siedziska, dlatego można ją dopasować samodzielnie.

5. Zobacz, czy hokery są łatwe w czyszczeniu

Gdy masz w domu dzieci, sprawdź też, czy hokery będą łatwe w czyszczeniu. Najlepiej nadają się do tego modele bez tapicerek.

Jeżeli zamierzasz kupić hokery z tapicerką, warto poszukać modeli wykończonych tapicerką łatwą w czyszczeniu.