Sposoby mocowania anten zewnętrznych

Aby poprawnie zamontować antenę na zewnątrz budynku, należy wyposażyć się w odpowiedni uchwyt. To niepozorne urządzenie zapewnia stabilną pozycję odbiornikowi sygnału telewizyjnego i pozwala na bezawaryjny odbiór wszystkich najważniejszych kanałów. Filmy, seriale, mecze — wszystkie Twoje ulubione audycje znajdują się na wyciągnięcie ręki. Musisz tylko zdecydować się na odpowiedni sprzęt. Odwiedź Ihaa – sklep z antenami naziemnymi, aby wyposażyć się w zestaw, umożliwiający odbiór telewizji wysokiej jakości. 

 

Na co zwrócić uwagę przed montażem anteny?

 

Oczywiście o jakości transmisji telewizyjnej decyduje przede wszystkim odpowiednio dobrana antena tv naziemna zewnętrzna. W sprzedaży dostępne są odbiorniki, które można umieścić w pomieszczeniu, ale także modele mocowane na zewnątrz. Ich konstrukcja pozwala na przytwierdzenie w bardzo różnych miejscach. Do takich powierzchni należą ściany budynków, balustrady balkonowe, a nawet dachy. W niektórych sytuacjach uchwyt do mocowania anteny można umieścić nawet na maszcie. Oczywiście podstawowym kryterium, gdzie należy zlokalizować antenę, jest siła sygnału. Anteny naziemne zewnętrzne mogą odbierać go ze wszystkich stron albo tylko z jednego kierunku. Zanim więc zabierzemy się za zakup uchwytu, należy ustalić szczegółowe kwestie związane z prawidłowym doborem anteny. Mocowanie do anteny będzie bowiem całkowicie uzależnione od tego, jaki odbiornik wybierzemy i gdzie postanowimy go przytwierdzić.

 

Jaki kupić uchwyt antenowy?

 

Uchwyty antenowe różnią się od siebie poszczególnymi parametrami. Wśród nich znajduje się na przykład długość. Może to być 20, 60, a nawet 70 cm. Znaczenie ma także średnica rury, wymiary i grubość płytki. Dopasowując uchwyt do anteny trzeba koniecznie wziąć pod uwagę średnicę otworów na śruby. Cała konstrukcja najlepiej się trzyma, jeśli jest umieszczona na solidnej spawanej podstawie. Takie mocowanie gwarantuje, że uchwyt wytrzyma ciężar odbiornika, nawet jeśli będzie bardzo duży. Uchwyt powinien umożliwiać manipulację kątem nachylenia anteny, a także zapobiegać drganiom, które mogą wystąpić wskutek oddziaływania różnorodnych czynników pogodowych, takich jak wiatr, czy deszcz. Ze względu na możliwość korozji, duże znaczenie ma także materiał, z którego wykonany jest sprzęt. W sprzedaży znajdują się produkty wykonane ze stali, aluminium, czy stopów metali. Zwróć uwagę na estetykę uchwytu, aby pasował do elewacji domu i nieprzesadnie rzucał się w oczy.

 

Montaż anteny najlepiej zlecić profesjonalistom, ale jeśli masz umiejętności manualne i zmysł techniczny możesz spróbować poradzić sobie samodzielnie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości chętnie doradzimy Ci, jaki wybrać uchwyt na antenę, ale także wskażemy, która antena naziemna zewnętrzna będzie najlepsza. Wiele zależy od tego, w gdzie znajduje się Twoja nieruchomość oraz, czy w jej pobliżu pojawiają się istotne przeszkody zakłócające sygnał. Najłatwiej dobrać odpowiednią antenę uwzględniając te parametry.