Lampa Luna – bajeczny księżyc w pełni

Zespół kreatywnych osób Studia Acorn z Tajwanu wpadł na genialny w swojej prostocie pomysł, który podbił serca tysięcy osób. Zaprojektował linię lamp, imitujących wygląd księżyca w pełni. Lampy Luna to dostępna w siedmiu rozmiarach konstrukcja z włókna szklanego, w której ukryto diody LED.

Lampa jak księżyc

Jak sama nazwa wskazuje lampa Luna wygląda jak księżyc. Producent – Studio Acorn – bardzo wiernie odwzorował jego topografię na obudowie lampy. Podświetlenie zostało umieszczone w jej wnętrzu, co sprawia, że lampa wygląda jak prawdziwy Księżyc.


Luna jest odporna na wodę oraz na wysoką temperaturę. Lampa została wykonana z włókna szklanego oraz nietoksycznego lateksu. Ma regulację jasności światła dzięki czemu nadaje się zarówno do czytania oraz jako lampka nocna.


Lampę Luna możemy nie tylko położyć na podłodze, ale również zawiesić na suficie. Urządzenie nie potrzebuje zewnętrznego zasilania, ponieważ posiada energooszczędne źródło światła w technologii LED oraz wbudowany akumulator. Występuje w siedmiu różnych rozmiarach od 8,2 cm średnicy (XXS) do 58,4 cm średnicy (XXL). Każda Luna jest wykonana ręcznie co daje jej unikalny i niepowtarzalny charakter. Jej koszt to w zależności od rozmiaru od 85 do 875 dolarów (od 285 do 3325 zł).

Studio Acorn w Tajpej

Została zaprojektowana i wyprodukowana przez Acorn Studio, firmę zajmującą się projektowaniem wnętrz w Tajpej. Trzeba przyznać, że lampa wygląda bardzo designersko i daje niesamowity efekt.

Więcej informacji na temat produktu możemy znaleźć na stronie Studia Acorn oraz na ich profilu na FB.