Mikomax Smart Office z nagrodą w konkursie TOP DESIGN award 2018

W ramach konkursu TOP DESIGN award 2018 spotkaliśmy się po raz 10. Jury złożone z ekspertów w dziedzinie wzornictwa, wyłoniło 9 najlepszych produktów odznaczających się jakością wzorniczą, funkcjonalnością oraz wyjątkową estetyką. Wśród nagrodzonych projektów, w kategorii „Biuro” znalazła się nowość od Mikomax Smart Office, ścianka akustyczna TREE screen. Rozwiązanie zostało docenione za połączenie funkcjonalności i estetyki.

 

(Mikomax Smart Office, ścianka akustyczna TREE SCREEN)

Drzewko akustyczne TREE screen od firmy Mikomax Smart Office

Rozwiązaniem nagrodzonym w konkursie TOP DESIGN award 2018 jest drzewko akustyczne Tree. Jego prototyp można było oglądać na stoisku firmy Mikomax Smart Office. Niecodzienny kształt sprawia, że ścianka działowa nie jest już wyłącznie nudnym elementem praktycznym. Tree stanowi swoistą ozdobę biura, którą można dopasować do panującej w nim kolorystyki, a w dodatku umożliwia nam podział przestrzeni biurowej i pracę w skupieniu. Nie zapominamy o tym, że funkcjonalność jest równie ważna jak estetyka. Celem firmy Mikomax Smart Office jest jak najlepiej wspierać użytkownika w jego codziennej pracy. Zainteresowanie gości i wpisanie się w panujące trendy systemów Hash Work i TREE screen na arena DESIGN udowodniły, że solidne wykonanie, ponadczasowy design i innowacyjne rozwiązania są doceniane.

Mateusz Siwiaszczyk, Dyrektor ds. kontraktów, Mikomax Smart Office.

Ścianka akustyczna TREE screen to odpowiedź na potrzebę wydzielenia przestrzeni biurowej i pracę w skupieniu. To co wyróżnia ten projekt to niecodzienny kształt drzewka, który sprawia że ścianka działowa przestaje być kolejnym, nudnym elementem biura, a staje się ozdobą wprowadzającą „życie” do przestrzeni biurowej. Możliwość personalizacji w doborze tworzywa oraz tkaniny sprawia, że produkt ten można dopasować do każdego biura i dowolnie przestawiać. Cieszymy się, że to właśnie ten produkt zyskał uznanie ekspertów z dziedziny wzornictwa. To pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku, zgodnie z obowiązującymi trendami, a przy tym odpowiadając na bieżące potrzeby w zakresie aranżacji biurowej.  Od lat kierujemy się ideą tworzenia mebli na miarę różnych pokoleń. Stawiamy przede wszystkim na solidne wykonanie i ponadczasową jakość. Jednocześnie pozostajemy otwarci na innowacje i nieszablonowe podejście w zakresie funkcjonalności i designu, charakterystyczne dla naszych czasów.

Biurko Stand Up

Przykładem takich działań jest nowa odsłona biurka Stand Up, projektu Tomasza Augustyniaka, którą prezentowaliśmy na arena DESIGN w ubiegłym roku. Zależało nam na tym, by produkt spełniał wszelkie aktualne wymagania ergonomicznego miejsca pracy, dlatego wbudowaliśmy w nim mechanizm, pozwalający na manualną regulację wysokości. Dzięki temu możemy dostosować wysokość blatu do wzrostu użytkownika, a także zamienić zwykłe biurko robocze w stół do kreatywnych narad. Charakterystyczna prostokątna rama może być wykonana z klasycznych, trwałych tworzyw, takich jak stal lub lite drewno, dzięki czemu w przypadku Stand Up design idzie w parze z wysoką jakością – mówi Mateusz Siwiaszczyk, Dyrektor ds. kontraktów, Mikomax Smart Office.

Hush Work i TREE screen – przystosuj biuro do pracy indywidualnej

 Pierwszym rozwiązaniem, które można było zobaczyć i przetestować na targach arena DESIGN w Poznaniu był najnowszy produkt Mikomax Smart Office, kabina Hush Work. Rozwiązanie stanowi odpowiedź na potrzebę wydzielenia miejsca w przestrzeni biura do pracy cichej, a jego główne cechy skupiają się wokół akustyki, mobilności i funkcjonalności. Dodatkowo projekt wyróżnia kompaktowość, dzięki czemu bez problemu wkomponujemy Hush Work w istniejącą przestrzeń lub w przyszłości z łatwością przearanżujemy biuro.

Konstrukcja Hush Work została wykonana w technologii laserowej, z płyty komórkowej oraz szkła hartowanego, które zapewnia dostęp do naturalnego światła. Ponadto kabina wyposażona jest w aktywną wentylację uruchamianą czujnikiem ruchu, biurko, panel LED oraz wieszak i miejsce do siedzenia. Kabina ma wiele dodatkowych funkcji o których będą się mogli przekonać uczestnicy odwiedzający nasze stoisko na targach w Poznaniumówi Mateusz Siwiaszczyk.

 

Marka Mikomax Smart Office

Mikomax Smart Office jest polską, rodzinną firmą z ponad 27-letnim międzynarodowym doświadczeniem w zakresie dopasowywania przestrzeni biurowych do organizacji. Posiada 16 salonów w Polsce i 65 partnerów za granicą. Ma ok. 250 współpracowników w centrali i salonach. Mikomax Smart Office to ekspert w tworzeniu nowoczesnych biur. Łączy fachową wiedzę o produkcji mebli z autorską koncepcją jej zastosowania we współczesnym miejscu pracy. Firma tworzy biura dostosowane do potrzeb, specyfiki, kultury organizacyjnej, charakteru działań swoich klientów oraz do celu, który chcą osiągnąć. Oferta firmy skierowana jest zarówno do dużych, jak i małych przedsiębiorstw. Mikomax Smart Office współpracuje m.in. z sektorem usług dla biznesu, telekomunikacji, consultingowym, transportowym i publicznym. Proponuje też kompleksowe usługi wspierające projekt. Są to: projektowanie przestrzeni pracy, transport i montaż, czy szkolenia z zasad ergonomii.

Firma prowadzi również działania badawcze, wśród których znalazł się m.in. raport „Biura nowoczesnych usług w opinii pracowników w Polsce” przeprowadzony pod patronatem ABSL. Z inicjatywy Mikomax Smart Office zrealizowany został pierwszy w Polsce projekt badawczy poświęcony smart workingowi. „Smart Working Guidebook for Poland” stanowiący praktyczny przewodnik dla przedsiębiorców, którzy planują wdrożyć ten model w swojej organizacji. Mikomax Smart Office otrzymał wiele branżowych i biznesowych wyróżnień, m.in. The Red Dot Award Project Design 2017 Best of the Best, Diament Meblarstwa, tytuł Dobra Firma oraz trzykrotnie została Gazelą Biznesu. Firma jest Partnerem Strategicznym organizacji biznesowych takich, jak Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) oraz International Facility Management Association (IFMA).

Arena DESIGN

Arena DESIGN, wydarzenie gromadzące nawet kilkadziesiąt tysięcy uczestników, stworzone jako forum dla spotkań biznesowych architektów i producentów oraz prezentacji najnowszych trendów w zakresie projektowania. Organizatorzy konkursu TOP DESIGN award 2018 zgodnie przyznają, że tegoroczna edycja odznaczała się wysokim poziomem. Polski design dynamicznie się rozwija, a firmy coraz większą wagę przywiązują nie tylko do użyteczności produktu, ale również do jego wyglądu i sposobu wykonania. Jakość idzie w parze z estetyką i funkcjonalnością, a to jest przepis na udany projekt! To właśnie te cechy posiada nowość zaprojektowana przez Mikomax Smart Office.

W naszym odczuciu ścianki TREE screen doskonale mogą się sprawdzić nie tylko w biurach ale i przestrzeni użyteczności publicznej. Umiejscowione na holach i korytarzach świetnie będą wygłuszały i ograniczały efekt echa. Dodatkowo dodadzą uczucia przestronności i przytulności. Wzór drzew ociepli również wnętrza i doda lekkiego skandynawskiego klimatu. Wyobraźcie sobie galerie handlowe z takimi ściankami.