Na straży higieny – antybakteryjne przyciski do WC i pisuaru

Antyseptyczne właściwości srebra koloidalnego znane są ludzkości już od starożytności. Jego aktywne jony likwidują ponad 99% bakterii, grzybów, wirusów i pleśni.  Walory te docenili także producenci rozwiązań sanitarnych. Nowe antybakteryjne przyciski TECEnow to jeden z ciekawszych przykładów tego, jak innowacja, wiedza i doświadczenie mogą sprzyjać higienie w łazience.

Srebro na wagę złota

TECEnow to seria minimalistycznych przycisków, wyróżniających się klasycznym, ponadczasowym wzornictwem i płaską powierzchnią. Dzięki innowacyjnej technologii i doświadczeniu inżynierów firmy TECE, seria została poszerzona o nowy model – białe antybakteryjne przyciski do WC i pisuaru. Aktywne jony srebra, odpowiedzialne za hamowanie rozwoju drobnoustrojów, wykorzystano już na etapie produkcji. Ich gęste rozmieszczenie w całej masie surowca skutecznie przyczynia się do ochrony przed bakteriami przez cały okres użytkowania przycisków. Dzięki temu przyciski spełniają najwyższe wymogi higieniczno-sanitarne, co jest niezwykle istotne w sytuacjach, gdy z łazienki korzysta wiele osób, w tym dzieci, które mają niższą odporność organizmu niż osoby dorosłe. Obecność jonów srebra sprawia, że nie ma potrzeby stosowania silnych środków dezynfekcyjnych.

Funkcjonalność na NOWo

Dzięki klasycznemu wzornictwu przyciski TECEnow znajdują zastosowanie w większości sytuacji aranżacyjnych – podkreślą zarówno minimalistyczny, jak i nowoczesny charakter łazienki. Dużą zaletą, zarówno modeli do WC i pisuaru, jest możliwość montażu standardowego lub w wersji zlicowanej z płytką ścienną. W przypadku modeli do WC montaż zlicowany wymaga zastosowania specjalnej ramki dystansowej, dostępnej w wariantach kolorystycznych przycisków TECEnow, oraz ramki montażowej. Przyciski z serii TECEnow do WC opierają się na sprawdzonej technologii spłukiwania dwoma ilościami wody i są zgodne ze wszystkimi spłuczkami TECE. Mogą być uruchamiane z przodu lub od góry i są kompatybilne z płytką maskującą z koszem na kostkę czyszczącą.
Z kolei przyciski TECEnow do pisuaru oferują możliwość montażu zlicowanego za pomocą ramki montażowej oraz ekonomicznego spłukiwania, dzięki regulacji ilości wody w zakresie 1, 2 lub 4 litry. Producent zaleca stosowanie przycisku przy minimalnym ciśnieniu przepływu wynoszącym 0,5 bar.

Więcej na: http://www.tece.pl