NOWE HORYZONTY GAN SPACES

Seria GAN Spaces opiera się na rewolucyjnym koncepcie spersonalizowanych „wysp wypoczynku”. Dostępne w showroomie MOOD rozwiązania hiszpańskiej marki sprawdzą się w domu, ogrodzie i w przestrzeni publicznej.

Fot. Mood-Design – GAN Sail

Najnowszym elementem koncepcji Spaces, czyli nowego pomysłu na aranżowanie miejsc służących wypoczynkowi jest kolekcja LAN. Zaprojektowana przez duet Neri & Hu pod względem estetycznym odwołuje się do Orientu i wykracza poza ideę tradycyjnych mebli wypoczynkowych. Natomiast od strony funkcjonalnej jest czymś więcej niż tradycyjną sofą. Linia obejmuje: dywany, moduły do siedzenia i ekrany akustyczne. W jej skład wchodzi siedem elementów, tapicerowanych wełną i z detalami z litego drewna. Wszystkie można dowolnie ze sobą komponować.

Fot. Mood-Design – Lan

Przekształcenie dywanów w trójwymiarowe elementy dekoracyjne to pomysł, za którym stoi Mapi Millet, dyrektor zarządzający marką GAN. Udało się go zrealizować dzięki Patricii Urquioli i jej kolekcji MANGAS ORIGINAL.

Fot. Mood-Design – GAN Mangas Original

Po pierwszej doskonale przyjętej linii produktów GAN Space, projektantka opracowała dwie następne kolekcje: MANGAS SPACE i BANDAS.

Fot. Mood-Design – GAN Mangas Space 

Fot. Mood-Design – GAN Bandas

Pomysł wyspowych stref wypoczynku Spaces podchwycili również inni projektanci. Linię SAIL stworzył Héctor Serrano, z kolei GLAOUI i RUSTIC CHIC są autorstwa Sandry Figueroli.

Fot. Mood-Design – GAN Canevas 

Utrzymaną w tej samej koncepcji kolekcję WAAN zaprojektowała Dienke Dekker a VALENTINA jest autorstwa Alejandra Gandía-Blasco Lloret. Charlotte Lancelot w serii CANEVAS reinterpretuje technikę tradycyjnego haftu krzyżykowego tworząc projekty dywanów, puf i poduszek z abstrakcyjnymi motywami geometrycznymi i kwiatowymi.

Fot. Mood-Design – GAN Canevas 

Belgijska projektantka jest również autorką kolekcji SILAÏ, której głównym motywem jest technika haftu ręcznego.
GAN Spaces to jednak nie tylko wyposażenie przeznaczone do wnętrz. Linia GARDEN LAYERS, za którą odpowiedzialna jest Patricia Urquiola, to pierwsza seria produktów GAN stworzona do ogrodów i tarasów.

Fot. Mood-Design – GAN – Garden Layers

Seria obejmuje: dywany, materace, wałki, leżanki indyjskie i stoliki. Każdy jej element ma umilać czas spędzany na świeżym powietrzu.

Więcej na: www.mood-design.pl