Narzuty na łóżko – stylowe dekoracje w Twojej sypialni

Sypialnia jest miejscem wypoczynku, dlatego jej wystrój jest bardzo ważny. Ponieważ największym i położonym w centralnym punkcie sypialni meblem jest  łóżko, to warto zastanowić się jak je zaaranżować aby stało się doskonałą przestrzenią dla snu i relaksu. Mało tego, to właśnie łóżko najbardziej zwraca na siebie uwagę, a jego wygląd i styl decyduje o charakterze pomieszczenia.

Dlatego nie możemy zapominać o tym jak duże znaczenie odgrywają dekoracje do sypialni, w tym narzuty na łóżko. Należy pamiętać, iż nie tylko aspekt dekoracyjny narzut na łóżko jest istotny, ważny jest również zastosowanie praktyczne i ochrona zdrowia użytkowników.

Narzuty na łóżko to MUST HAVE dla osób ceniących sobie najnowsze trendy dekoracyjne i dbających o zdrowie!

Dekoracje do sypialni

O stylu sypialni i charakterze jej użytkowników decydują dekoracje do sypialni, które wybiorą. Jeśli sypialnia ma być miejscem wypoczynku, powinna być przemyślana. O jej klimacie stanowić będą nie tylko meble ale także odpowiednio dobrane dekoracje do sypialni. Abstrahując od tego, jak ważny jest także kolor ścian czy podłóg oraz odpowiednie oświetlenie, nie możemy zapominać o innych elementach urządzenia jak: zasłony, poduszki, dywany itp.. Za pomocą dekoracji do sypialni możemy uzyskać przytulną atmosferę, sprawić, że będzie ona romantyczna, nastrojowa, nowoczesna, elegancka czy też stylowa. Dekoracje do sypialni to często drobne szczegóły, ale o dużym znaczeniu. Mogą bardzo zmienić i określić charakter każdej sypialni. Najpiękniejsze łóżko można wizualnie oszpecić nie estetyczną, nie pasującą pościelą i brakiem higieny. Dlatego zachęcamy do spojrzenia krytycznie na swoje łóżko, na pościel i narzutę na łóżko.

Narzuty na łózko

Narzuta na łóżko pełni praktyczną funkcję w naszej sypialni – służy do przykrycia pościeli i samego łóżka. Przy dostępnej szerokiej gamie kolorowych pościeli w wielu domach niestety narzut na lóżko ciągle brakuje w domowym wyposażeniu. Trend ten widoczny jest również w pokojach dziecięcych. Dbamy o higiene dzieci zapominając o tak ważnym elemencie jakim jest narzuta na łóżko. Dzieci często bawią się na łóżkach w ubraniach na których mogą znajdować się niebezpieczne zarazki, jajeczka pasożytów, a nawet kleszcze, gdzie brak narzuty powoduje przedostanie się  tych niechcianych gości wprost do pościeli, co grozi bezpośrednim kontaktem i zarażeniem. Narzuty na łóżko to również ochrona przed roztoczami, chronią pościel przed opadaniem kurzu na pościel. Jednak warto pamiętać, że narzuta jest też elementem dekoracyjnym. Trzeba pamiętać o wyborze takiej, która  dopełni charakter wnętrza tak aby była zarówno przytulna i wyglądała efektownie. Dobrze dobrana narzuta na łóżko pozwoli utrzymać porządek, oraz zapewni uczucie ładu i estetyki.

Narzuta na łózko – praktyczny i dekoracyjny element sypialni

Na rynku jest bardzo duży wybór narzut do sypialni. Mają one rozmaite motywy i bogatą kolorystykę. Różnią się kolorem, tkaninami, jakością i trwałością wykonania. Przekopaliśmy internet by znaleść dla Was najciekawsze wzory oraz produkty godne polecenia. Narzuty na łóżko sklepu PodPierzyna spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Każdy będzie w stanie znaleźć taką, która będzie pasowała do rozmiaru łóżka, stylu sypialni i będzie  współgrać z resztą wystroju, a co najważniejsze wykonane są z  z najlepszych tkanin bez szkodliwych substancji. Jest to bardzo ważna kwestia przy doborze elementów wyposażenia łóżka. Pamiętajmy, iż kupując z niepewnych źródeł narażamy zdrowie własne i naszej rodziny na zagrożenie.

O czym powinniśmy pamiętać podczas wyboru narzuty do sypialni:

– TECHNIKA WYKONANIA ORAZ RODZAJ MATERIAŁÓW , KTÓRA MOŻE DECYDOWAĆ O JEJ TRWAŁOŚCI

Wybór odpowiedniej narzuty jest prostym sposobem na to, żeby sypialnia wyglądała stylowo, miała swój charakter i klimat. Przy jej wyborze pamiętajmy nie tylko o wzorze, kolorystyce, ale również o tkaninach, z których jest wykonana. Tkaniny powinny być przyjazne naszemu zdrowiu. Powinniśmy pogodzić dwie kwestie: pierwsza to jej praktyczność, a druga to efekt, który uzyskamy. Najlepiej dopełnienie wyglądu sypialni.

– Na rynku bardzo dobrą opinią cieszą się narzuty do sypialni, które są lekko pikowane, satynowo-bawełniane, lub wykonanie z połączenia poliestru z bawełną.

– Występują też narzuty do sypialni wykonane bez użycia nici.

– W zależności od stylu, który preferujemy może wybrać narzuty ręcznie wykonane, lub posiadające ręcznie wykonane elementy np. haftowane zdobienie.

Przed zakupem zwracajmy jednak uwagę, aby wybrana przez nas narzuta nadawała się do prania w pralce.

– WZÓR I WARIANT KOLORYSTYCZNY

Narzuty na łózko dostępne są w różnych wzorach i wariantach kolorystycznych. Dzięki temu możemy wybrać taką, która będzie współgrać z kolorystyką i stylem pomieszczenia.

– Jeśli lubimy styl glamour i wytworną elegancję warto pomyśleć o satynowej narzucie.

– Jeśli wolimy ciepłe i przytulne wnętrza, dobrze zdecydować się na taką właśnie kolorystykę. Wybieramy wtedy przyjemną, miękką tkaninę narzuty i pastelowe kolory. Sprawdzają się też odcienie brązu i beżu.

– Jeśli wybieramy charakterystyczną, intensywną kolorystykę, nastrojowy efekt uzyskamy za pomocą narzuty na łóżko w stylu indyjskim.

– Jeśli szukamy rozwiązania do pokoju młodzieżowego pamiętajmy, że dobrze sprawdzi się narzuta na łóżko o ciekawych i efektownych nadrukach.

– Jeśli jesteśmy wielbicielami wnętrz rustykalnych, wybierajmy narzuty futrzane lub materiały imitujące futro. Są jednak ciężkie, trudniejsze w utrzymaniu. Możemy zdecydować się tez na prostą narzutę utrzymaną w ciepłej, beżowej kolorystyce z obramowaniem zdobionym koronką.

– W nowoczesnej, minimalistycznej sypialni dobrze wyglądać będzie dyskretna, elegancka narzuta na łóżko.

– Jeśli jesteśmy romantykami, dobrze wybrać narzutę z romantycznym motywem, na przykład subtelna, pastelowa narzuta z delikatnym, kwiatowym wzorem.

Pamiętajmy jednak o zasadzie nadrzędnej. Spójrzmy na naszą sypialnię globalnie i zastanówmy się nad efektem jaki chcemy uzyskać. Narzuta na łóżko powinna współgrać z istniejącym już wystrojem wnętrza: meblami, kolorem ścian, podług, dywanem, dekoracja ścian, dodatkami.

Szeroki wybór oryginalne wzornictwo, narzuty dopasowane zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych sypialni proponują sklep z pościelą PodPierzyną.