Nowe kolekcje Dedon – z miłości do podróży

Taras z malowniczym widokiem na wybrzeże morza Jońskiego i na słynne sycylijskie miasteczko – Taorminę. Czwórka głównych bohaterów cieszących się wakacyjnymi wygodami luksusowego hotelu. Sielankowy widok, kolorowe drinki i… meble ogrodowe Dedon. Drugi sezon znakomitego „Białego Lotosu” zachwyca nie tylko fabułą, ale i estetycznymi detalami. A co nowego proponuje marka Dedon na sezon 2023?

 

Siłą napędową marki Dedon jest niezaspokojona ludzka potrzeba podróżowania. Poznawania nowych kultur, dziwów natury. Nic dziwnego, że jej meble zawitały również na malowniczą Sycylię, do luksusowej przestrzeni hotelu San Domenico Palace. Służy on jako tło wydarzeń serialu, który szybko doczekał się miana kultowego. Kolekcja foteli MBRACE wygląda w tej wakacyjnej wyspiarskiej scenerii tak naturalnie, jakby została stworzona dla tych niezwykłych momentów uchwyconych w kadrze, kojarzących się z wypoczynkiem w najlepszym wydaniu.

 

BELLMONDE – ku wyrafinowanemu wzornictwu

 

Nie inaczej jest z nową kolekcją marki o wdzięcznej nazwie BELLMONDE. Ujmuje ona wyrafinowaną prostotą i łagodnością, z jaką wpisuje się w dowolny krajobraz ogrodu czy tarasu. Nad morzem, w górach, leśnych zakątkach u brzegu jezior. Precyzyjnie dobrana kolorystyka i sugestywny splot ręcznie wykonywanych siedzisk foteli, ich harmonijne proporcje i proste, dostępne w różnych rozmiarach stoły, pozwalają na aranżowanie wygodnych przestrzeni do wypoczynku. Twórcą kolekcji jest duński projektant Henrik Pedersen, który każdy proces twórczy poprzedza wnikliwą obserwacją, a także poszukiwaniem rozwiązań odpowiadających na określone potrzeby.

DAYDREAM – po jasnej stronie życia

 

Kolejną nowość zaprojektował dla marki Dedon Amerykanin, Richard Frinier. To twórca, który nie boi się eksperymentowania z trudną, futurystyczną formą. DAYDREAM jest realizacją pełnej optymizmu wizji błogiego wypoczynku po długim dniu pracy. Radosna, ciepła kolorystyka wyściełanej miękko sofy z rozpostartym nad nią lekkim materiałowym baldachimem, zaprasza, by zanurzyć się w ciszy i intymności. Wzrok przyciągają faliste organiczne linie mebla oraz przyjemny w dotyku splot. Sofie towarzyszy niewielki, uroczy stołek, na którym można położyć książkę czy postawić kieliszek z winem.

Kolekcja DAYDREAM – radosna, ciepła kolorystyka i spełniona obietnica komfortowego wypoczynku.

 

MBRACE ALU – nowa interpretacja ikony

 

Powróćmy na chwilę na Sycylię. Grająca swoją cichą rolę w „Białym Lotosie” kolekcja mebli MBRACE należy już dzisiaj do ikonicznych produktów marki Dedon. Wielokrotnie nagradzana, silnie rozpoznawalna, aż się prosi o nowe interpretacje. Podstawa pierwszej odsłony foteli MBRACE wykonana była z drzewa tekowego. I tę wersję oglądamy w serialu. W tym roku jej projektant, Sebastian Henkner, zaproponował podstawę z aluminium, która dodaje kolekcji lekkości i szlachetnego, metalicznego błysku. Wciąż też zachwyca ręcznie wykonywanym, wyrazistym splotem i starannie dobraną kolorystyką. To rozszerzenie języka wizualnego powoduje, że MBRACE jest jeszcze bardziej uniwersalna, wpisując się w rozmaite style począwszy od klasycznych, przez nowoczesne aż po industrialne. Wszystkie kolekcje Dedon można ze sobą łączyć i tworzyć niepowtarzalne aranżacje tarasu czy ogrodu. Oprócz wyrafinowanej estetyki, meble te oferują trwałość na lata. Przetrwają trudne i kapryśne warunki pogodowe. Służą długi czas, wciąż utrzymując swoją oryginalną, wyszukaną kolorystykę.

MBRACE ALU – nowa interpretacja ikony z metalicznym błyskiem.

Meble ogrodowe Dedon można obejrzeć w jedynym monobrandowym showroomie tej marki, należącym do Studio Forma 96, Warszawa ul. Ks. Skorupki 5.

Więcej na:  www.sf96.pl

 

Studio Forma 96 to dwa showroomy zlokalizowane w Poznaniu i Warszawie, oferujące luksusowe meble do przestrzeni domowych. Od ponad 30 lat Studio Forma 96 wspiera Inwestorów i Architektów w urządzaniu wysmakowanych estetycznie, funkcjonalnych wnętrz, które zaspokajają najbardziej wymagające oczekiwania. Współpracują wyłącznie z najlepszymi światowymi markami, projektującymi i produkującymi z uwagą, troską o środowisko, w oparciu o potrzeby współczesnego człowieka. W każdym z salonów pracuje zespół ludzi z pasją do designu i projektowania, który z zaangażowaniem i profesjonalizmem pomaga w realizacji marzeń o domu idealnym.