Outlety meblowe a filozofia zero waste!

Zero waste dla wielu osób to jest nie tylko ograniczanie produkcji odpadów, to także styl życia! Jeśli odwiedziłeś kiedykolwiek Outlet Meblowy pod Poznaniem (osobiście lub wirtualnie), jesteś już po ekologicznej stronie mocy! Dowiedziałeś się tam jak wprowadzić zero waste do aranżacji domu.

Zero waste – co to jest?

To filozofia życiowa, która zakłada maksymalne ograniczenie ilości produkowanych odpadów. Chociaż idea życia bez śmieci zrodziła się już pod koniec lat 90., największą popularność zyskała dopiero kilka lat temu za sprawą Bei Johnson, autorki książki Zero Waste Home.

Od czasu wydania tego bestselleru coraz więcej osób na całym świecie uświadamia sobie, że pozytywne zmiany w środowisku naturalnym warto zacząć od swojego sposobu myślenia i od działania w najbliższym otoczeniu.

Zero waste – minimalistyczne wnętrze

Zero waste w aranżacji wnętrza dąży do minimalizmu. Ale to nie oznacza, że przez najbliższych 20 lat nie możemy pozwolić sobie na żadną zmianę we wnętrzu! Aby pozostać w zgodzie z filozofią, metamorfozę z Outletem meblowym przeprowadzisz szybko, tanio i… zupełnie bez generowania kolejnych odpadów! Meble otrzymasz skręcone, naprawione po poprzednim właścicielu lub złym traktowaniu w transporcie.

Zero waste – pomysły na dobór mebli.

Z czego powinny być wykonane meble na lata? Dobrym wyborem będzie połączenie drewna, metalu i szkła. Postaw na proste, nieco surowe meble industrialne, np. z kolekcji Loft. Aby jeszcze bardziej podkreślić dbałość o środowisko, zdecyduj się na akcenty w stylu eko. Zwróć szczególną uwagę na unikatowe stoliki kawowe.

Kupując meble outletowe nadajesz im drugie życie. Nadadzą one wyjątkowy charakter twojemu wnętrzu. Osoby, które lubią buszować takich miejscach stanowią wyjątkową społęczność wśród miłośników designu.

Niezależnie od tego czy ktoś dopiero zaczyna przygodę z designem czy jest prawdziwym koneserem meblarskiej sztuki, w outletach meblowych na pewno znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza ze charakteryzuje je szeroka gama cen.